İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Final Mathematical Cup Yarışması

İstanbul Bilim Olimpiyatları Şehir Takımımız dünya çapında en yetenekli öğrencilerin yarıştığı Final Mathematical Cup Yarışmasında birinci oldu.
Final Mathematical Cup Yarışması

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz, her yıl öğrencilerimize yönelik bilim olimpiyatları yarışması düzenliyor. Yarışma, lise öğrencilerini temel bilimlerde çalışmalar yapmaya özendirmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bu alanlarda gelişmelerini destekleyerek katkı sağlamak amacıyla fizik, kimya, biyoloji, matematik ve bilgisayar olmak üzere beş farklı dalda yapılıyor. Başarılı lise öğrencilerinin katıldıkları yarışmalar neticesinde İstanbul Bilim Olimpiyatları Şehir Takımı kuruluyor.

Bilim Olimpiyatları Takımımızın çalışmaları her geçen gün daha nitelikli hâle geliyor. Öğrencilerimizi matematik, fizik, kimya başta olmak üzere temel bilimler alanına yönelten en önemli unsurlardan biri hiç şüphesiz takım çalışmasıdır.

Takımımız, yıl içerisinde uluslararası yarışmalarda dereceye girmiş, dünya çapında en yetenekli öğrencilerin yarıştığı Final Mathematical Cup yarışmasında birinci oldu. Bu yıl ilk kez düzenlenen yarışma Makedonya'nın Ohrid şehrinde birçok ülkeden öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Bu yarışmada takımımız 4 altın, 2 gümüş madalya kazanarak bireysel sıralamada tüm kategorilerde birinci olarak üstün başarı gösterdi.

Takımımızın Makedonya'daki başarısı bilim olimpiyatları faaliyetlerinin daha çok desteklenmesi ve diğer süreçlerin geliştirilmesi açısından oldukça önemli...

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.