İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi Başladı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 4. FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesinde başarı belgesini Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’un elinden aldı.
FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi Başladı

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce düzenlenen zirve, öğretmen, akademisyen, öğrenci, eğitim teknoloğu ve teknoloji sağlayıcılarının fikir ve tecrübelerini bildiriler ve atölye çalışmalarıyla paylaşmaları amacıyla düzenleniyor. Bugün ATO Congresium’da başlayan zirve iki gün sürecek. Bu yıl dördüncüsü zirveye, 3 binin üzerinde ziyaretçinin katılması bekleniyor.

Bu yıl kapsamı genişletilmiş bir şekilde gerçekleştirilecek olan zirvede; 40 oturum, 64 atölye çalışması, 5 panel ve 20 çağrılı konuşma yapılması ve 30 adet eğitim ve teknoloji firmasının stant açması planlandı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da yayımlanacak olan bildiri kitabı ile zirve; eğitim teknolojileri ile ilgili gelişmelerin sadece takip edilmediği aynı zamanda gelecek için kayıt altına alındığı, alanındaki Türkiye’nin en geniş çaplı etkinliği olarak kabul ediliyor.

4. FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi, Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’un teşrifleriyle başladı. 2017-2018 Eğitim Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri kapsamında İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün üç projesi Bakanlık Ödülüne layık görüldü. İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, başarı belgesini Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’un elinden aldı.

Ücretsiz ve herkesin katılımına açık olan zirve, son derece geniş katılımlı bir ortamda fikir alışverişinde bulunabileceğiniz bir ortam sağlamının yanı sıra FATİH Projesini daha yakından izleme fırsatı sunmaktadır.

Zirvenin Konu Başlıkları

4. FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesinde, kodlama ve kod eğitimi, geleceğin teknolojik sınıfları, oyun tabanlı öğrenme ve oyunlaştırma, eğitimde mobil öğrenme, e-içerik geliştirme, üç boyutlu teknolojiler, eğitimde bilinçli ve güvenli internet kullanımı, eğitimde etkin etkileşimli tahta kullanımı, eğitimde engelsiz bilişim, STEM, eğitimde ölçme ve değerlendirme, robotik eğitimi, teknoloji destekli öğretmen mesleki gelişimi, uzaktan eğitim, nesnelerin interneti, öğrenci merkezli eğitimde teknoloji destekli başarılı uygulamalar, göç ve acil durumlarda eğitim, eğitim teknolojileri ve uygulamaları, dil öğretiminde teknoloji kullanımı, yapay zekâ, bilişim etiği ile eğitim ve sosyal medya konuları yer alacak.

02-11-201802-11-201802-11-201802-11-201802-11-201802-11-2018

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.