İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fabrika Gibi Okul

Gültepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adeta bir fabrika gibi çalışıyor.
Fabrika Gibi Okul

Dünyayı ve Türkiye'yi etkisi altına alan koronavirüs salgınının yaşandığı bu günlerde mesleki ve teknik eğitim koruyucu tedbirler çerçevesinde ihtiyaç duyulan tüm ürünleri üretiyor ve ihtiyaç duyulan noktalara ulaştırmaya devam ediyor.

Yaşadığımız bu sıkıntılı günlerde Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından pilot okul seçilen Kağıthane Gültepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz adeta bir fabrika gibi çalışıyor. Gültepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafında öncelikle yüz koruyucu siper için kalıp üretilerek seri üretime geçildi. Bu sayede günde 10 bin adet yüz koruyucu siperlik üretilerek sağlık kuruluşların ihtiyaçları karşılandı.

Salgınla mücadelede ihtiyaç duyulan ürünlerin temini sorunu yaşanmaması için özveriyle çalışmalarını sürdürdüklerini belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, mesleki ve teknik eğitim kurumlarının bu zor günlerde kara gün dostu olduğunu bir kez daha gösterdiğini vurguladı.

Mesleki ve teknik eğitimin kapasitesine dikkati çeken Yazıcı, "Yüz koruyucu siperlik için kalıp üretilerek seri üretime geçtiğimiz süreç bir araya geldiğimizde neler yapabildiğimizin açık göstergesidir. Bu süreçte gerek sağlık personeli gerekse vatandaşımızın korunması açısından üretilen yüz koruyucu siperlikle tek kullanımlık çatal, bıçak, kaşık ve tabldot tabağı üretiminin her biri ayrı emeğe ve öneme sahip." ifadelerini kullandı. Yazıcı  salgınla mücadele sürecinde gönüllü, fedakârca çalışan öğretmenlerimize, eğitim yöneticilerimize ve tüm destek personelimize teşekkür etti.

Okul Müdürümüz Mustafa Hoşyiğit şu an yapılan ikinci kalıpla da üretim adetlerinin günlük 25 bine çıkacağını bildirdi. Gültepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde bir yandan yüz koruyucu siperlik üretilirken aynı zamanda yine bugünlerde çok fazla ihtiyaç duyulan tek kullanımlık çatal, bıçak, kaşık ve tabldot tabağı üretimi de yapılmakta.

Bir yanda plastik enjeksiyon ve ambalaj makinelerinde plastik baskılar alınırken bir yanda da montaj ünitelerinde tüm bu ürünler sağlık çalışanlarına hazırlanıyor. Çalışmalarını sürdüren okulumuz günde 10 bin adet siperlikli maske, 20 bin adet plastik çatal, 20 bin adet plastik bıçak bin  adet plastik kaşık ve 20 bin adet de tek kullanımlık tabldot tabağı üretiyor.

22-04-202022-04-202022-04-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.