İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

eTwinning Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi Sertifikaları Sahiplerine Verildi.

İstanbul’da ilk ve orta dereceli okullarda görev yapan öğretmenlere 2014 yılında gerçekleştirdikleri eTwinning projelerindeki başarılarından dolayı hak kazandıkları Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi Sertifikaları İstanbul Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer Yıldız tarafından 17 Haziran 2015 Çarşamba günü İstanbul Lisesi toplantı salonunda yapılan  bir törenle teslim edildi.
eTwinning Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi Sertifikaları Sahiplerine Verildi.

Türkiye, 22 Şubat 2009 tarihinde eTwinning faaliyetinin üyesi haline gelmiştir. eTwinning Türkiye faaliyetleri, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulmuş olan Ulusal Destek Servisi ekibi tarafından yürütülür. Etwinning faaliyetleri Avrupa’da okul ortaklıklarının kurulması, bilişim teknolojilerinin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanılmasının yaygınlaştırılması, yenilikçi öğretim yöntem ve tekniklerinin Avrupa’da öğretmenler arası paylaşımının sağlanması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dili kullanma becerilerinin artırılması amaçlarını taşır.

eTwinning kapsamında gerçekleştirilen projelerin kaliteleri ulusal çapta Ulusal Kalite Etiketi, Avrupa çapında ise Avrupa Kalite Etiketi ile değerlendirilir. 2014 yılı içerisinde eTwinning faaliyeti kapsamında ülke çapında öğretmenlerimiz toplam 2.040 proje gerçekleştirmiş, bu projelerden 158’i Ulusal Kalite Etiketi almaya hak kazanmıştır. Ayrıca Ulusal Kalite Etiketi alan 158 projeden 90’ı Avrupa Kalite Etiketi almaya hak kazanarak Avrupa çapında takdir görmüştür.  

Ödüle layık görülen öğretmenlerin İstanbul Milli Eğitim Müdürümüz Dr.Muammer Yıldız ile toplu hatıra fotoğrafı çektirmesiyle tören sona erdi.




Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.