İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erol Yüksel Ortaokulu Yıl Sonu Sanat Şöleni

Erol Yüksel Ortaokulu Yıl Sonu Sanat Şöleni

Sultanbeyli Erol Yüksel Ortaokulu Yıl Sonu Sanat Şöleni’nde öğrencilerin yapmış olduğu resim sergisi, Beynelmilel Şarkılar ve Fasl-ı Şahane Orkestrası eşliğinde müzik dinleti sunuldu.

Sanat Şöleni’ne; İstanbul Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ve Sultanbeyli İlçe Millî Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar katıldı.

Sultanbeyli’de 4 yıl 3 değişik okulda görev yaptığını belirten İstanbul Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, şöyle konuştu:

“ Bu okullardan bir tanesi de benim 2 yılımı geçirdim ve Sıddık Ertaş Hoca ile mesai arkadaşlığı yaptım. O yüzden kendimi evimde hissediyorum. O 2 yıl zarfında çok şeyler yaşadık. Türkiye’de çok şeyler değişti. 28 Şubat sürecini biz öğretmen odamızda yaşadık, okulumuzda yaşadık, okulumuzun dışında yaşadık. Beraber kaderdaşlık yapışımız, beraber güzel işler yapışımız, hatırı hiçbir zaman bitmeyecek bir hatırdır.”

Öğrencilerin davetiyenin başına yazdığı cümlelere kayıtsız kalamadığını vurgulayan Millî Eğitim Müdürü Yelkenci, “Davetiyede öğrencilerimiz hayallerimizde özgürlükleşmekten bahsediyordu. Bu da bizim için bir hayaldi. Hayallerimizde özgürleşmek, bizim nesiller başaramadı ama bu nesiller inşallah başaracak diye düşünüyorum.” dedi.

Eğitimin 3 gelişim alanını desteklemesi gerektiğini ifade eden Yelkenci, sözlerine şöyle devam etti:

“ Bunlardan bir tanesi akademik gelişim alanı, bir diğeri manevi gelişim alanı, bir diğeri de sosyal gelişim alanı. Sosyal gelişim alanının içinde kültürel ve sanatsal alanlardaki gelişimi zikredebiliriz. Ama aynı zamanda bunu manevi gelişim alanı içinde de zikredebiliriz ve aynı zamanda akademik gelişim alanı içinde de varsayabiliriz. Ama bir şey var ki, nerede bunu yaparsanız yapın, nasıl yaparsanız yapın akademik gelişim, manevi gelişim veya sosyal gelişimin içinde de olsa sanatsal faaliyetler, sanata dair yapılan eğilimler insanın ruhunu inceltir. İnsanı ruhuyla beraber daha rafine bir hale getirir.”

Sanatla iştigal eden insanların merhamet, şefkat, diğerkâmlıkduygularının çok daha fazla geliştiğini belirten Yelkenci, “Öteden beri akademik eğitim alanından çok daha fazla önemsediğimiz sanatsal gelişim alanını, sanata dair faaliyetleri görmek; Sultanbeyli’de öteden beri bunu destekleyen bir Belediye Başkanı’nın gölgesinde olmasını görmek bizi fazlasıyla memnun ediyor. Bu vesileyle kıymetli Belediye Başkanımız Hüseyin Keskin’e bu yönüyle sonsuz teşekkür ediyoruz. Sayın Kaymakamımız Metin Kubilay’a da eğitim alanındaki duyarlılığına teşekkür ediyoruz. Sayın Belediye Başkanımız Hüseyin Keskin yatırımlar noktasında da eğitim alanını çok destekliyor. Sayın Kaymakamımız Metin Kubilay’la beraber bu konuya ciddi bir mesai ayırıyor.” dedi.

Sultanbeyli’ de 9 okulun yatırım planında olduğunu ve ciddi anlamda mesafe kat edildiğini vurgulayan Yelkenci, sözlerini şöyle tamamladı:

“ Yakın zamanda o bizim çamurlu yollarında, bahçesi olmayan okullarda, bir sürü eksiği olan okullarda eğitim yaptığımız Sultanbeyli’den çok daha parlak, mukayese edilemeyecek bir noktaya geldiğimizi beraberce müşahede ediyoruz. Benim burada görev yaptığım yıllarda 16 tane okulumuz varmış. Şimdi 57 tane okulumuz var. Bu büyük bir gelişme tekrar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu program vesilesiyle tabii ki en büyük teşekkürü bu programı hazırlayan okul yönetimi ve okulumuzdaki öğretmenler olmak üzere öğrencilerimizi destekleyen velilerimize ve tabiî ki öğrencilerimize ediyorum."

17-05-201817-05-201817-05-201817-05-201817-05-201817-05-201817-05-201817-05-201817-05-201817-05-201817-05-2018

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.