İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engelliler Haftası Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, Engelliler Haftası münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Engelliler Haftası Mesajı

Hepimizin yakından bildiği üzere engelleri aşmak öncelikle bir farkındalık meselesidir. Engelliler Haftası'nın toplumsal farkındalığın artmasına, engelli bireylerimizin hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımlar atılmasına vesile olmasını diliyorum.

Engellilerin geleceğe umutla bakan bireyler olmalarının yolu onların hayatlarını daha da kolaylaştırmak ve toplumla daha da bütünleşmelerini sağlamaktan geçer. Bu aynı zamanda, onların da toplumsal sorumluluk almalarını mümkün kılacak, dayanışma ve yardımlaşma duygularımızın güçlenmesini de beraberinde getirecektir.

Engelliler Haftası dolayısıyla eğitimciler olarak engelsiz yaşamda daha sorumlu, bilinçli ve duyarlı davranmak zorunda olduğumuzun farkındayız. Koronavirüs salgını kapsamında alınan tedbirlerle uzaktan eğitime geçtiğimiz andan itibaren özel çocuklarımızın farklı ihtiyaçları olduğu bilinciyle hareket ettik. Zira engelli öğrencilerimiz için yapılan tüm çalışmaları hakların sahiplerine teslim edilmesi şeklinde değerlendiriyoruz. Haftayla ilgili etkinliklerimizi de uzaktan eğitim sürecine uygun bir şekilde yapılandırdık. Engelsiz bir yaşam için bu haftada düzenlenen farkındalık etkinliklerinin, toplumsal duyarlılığın artmasına vesile olmasını temenni ediyorum.

Eğitim ortamlarımızda, herkesi engelli bireylerimize yardımcı ve destek olmaya, onların sorunlarını adeta kendi sorunları bilerek üzerlerine düşen görevleri yerine getirmeye çağırıyorum. Unutmamak gerekir ki, hayatı paylaşmak için engel yok. Kararlı duruşları ve çabalarıyla hepimize örnek olan özel çocuklarımızı saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Levent YAZICI

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.