İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engelleri Birlikte Aşıyoruz

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı,3 Aralık Engelliler Günü vesilesiyle müdürlüğümüzdeki engelli bireylerle bir araya geldi.
Engelleri Birlikte Aşıyoruz

Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık günü, engelli bireylere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalığı arttırması açısından anlamlı bir tarih.

Engelli bireylerin meslek sahibi olarak hayata tutunmalarının sağlanmasının önemi her geçen gün daha çok fark ediliyor. Hiç şüphesiz bu durum sadece aileleri ilgilendirmiyor, aksine tüm toplumun sorumluluğunda. Dolayısıyla engelli bireylerin sosyal yaşamın her alanında var olmaları, eğitim ve öğretim hizmetleri başta olmak üzere her türlü imkândan en üst düzeyde yararlanmaları en tabii hakları.

Engellilerin bireysel yetenekleri doğrultusunda ihtiyaç duydukları alanlarda kendilerini geliştirmeleri ve istihdamları için gerekli şartları ve ortamları hazırlamak hepimizin vazifesi. Türkiye, son yıllarda başta kamu kurumları olmak üzere engelli istihdamında büyük bir başarı kaydetti.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında ülkemizde ve İstanbul’da çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi, gerçekleştiriliyor. Bu çerçevede İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, müdürlüğümüzdeki engelli bireylerle bir araya geldi.  İstanbul Tuna Salonundaki buluşmaya Şube Müdürümüz Sayın Ahmet Özdemir ve müdürlüğümüzde çalışan engelli personelimiz katıldı. Yazıcı, tüm engelli bireylerle tek tek sohbet etti ve sorunlarını dinledi.

Önce insan anlayışı ile hareket ettiklerini vurgulayan İl Müdürümüz Levent Yazıcı, engelli bireylerin önündeki her türlü engeli kaldırmayı temel amaç edindiklerini söyledi. Güçlüklerin ancak sevgi, sabır ve büyük bir özveriyle aşılabileceğini belirten Yazıcı, “Sizlerin toplumsal hayatta varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmaları, şüphesiz hepimizi zenginleştirecek ve güçlendirecektir. İş uyumu ve optimum fayda çerçevesinde engelli bireylerin isteklerini önemsiyoruz. Eksikliklerimizin giderilmesi noktasında, duyarlılık göstermeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Engelli bireylerin topluma kazandırılmasında daha yapılması gerekenlerin bulunduğuna değinen Yazıcı, toplumun tüm kesimlerine görev düştüğünü ifade etti.

 

05-12-201805-12-201805-12-201805-12-201805-12-2018

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.