İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EKMEK İSRAFINI ÖNLEME PROJESİ ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

                 Başbakanlık, Milli Eğitim Bakanlığı, Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığının organize ettiği İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün düzenlediği ülke ekonomisine katkı sağlamak ve bilinçli bir toplum amacıyla "Ekmek İsrafını önleme Kampanyası’’ kapsamında düzenlenen resim, şiir, kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.Ödül töreni Beşiktaş İsmail TARMAN Ortaokulunda gerçekleştirildi.
EKMEK İSRAFINI ÖNLEME PROJESİ ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ törenin düzenlendiği okulun bağışcısı iş adamı İsmail TARMAN, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Timur TUĞRAL, Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder ARPACI, Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü  Sedat IŞIK, ödül alan öğrencilerin aileleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.Açılış konuşmasında İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ; Ekmek toplumumuzda nimet olarak adlandırılır ve bu topraklarda yaşayan her insan için kutsaldır dedi. Türkiye genelinde yapılan böylesine anlamlı, hassas, israf ve tasarruf konusunda bilinçlendirmeyi amaçlayan bu projede şiirleri, kompozisyonları ve resimleriyle bizlere yüreğindekileri anlatan çocuklarımıza teşekkür ediyoruz.Sadece ekmek değil her konuda tasarruf etmeliyiz. Bir şey alırken veya tüketirken kendimizie ‘Bu benim için ihyaç mı?’ diye sormamız lazım.Çünkü ihtiyacımız kadar kullanmalı, tüketmeli geriye kalanı ise tasarruf etmeliyiz. Tasarruf zengin fakir demeden herkesin yapması gereken bir görev olmalı bizim için.Bu konuda yaptığı tasarrufu ve birikimini eğitimin hizmetine sunan okulumuzun bağışcısı İsmail TARMAN beyfendiye ve onun nezdinde tüm hayırsever bağışçılarımıza teşekkür ediyorum. Çocuklar gelin bugünden itibaren bir karar alalım ve israf etmeden tasarruf yaparak yaşamaya başlayalım.Bir kişiden bir şey olmaz demeyin milyonlarıda oluşturan birlerdir dedi.Proje kapsamında ödül almaya hak kazanan öğrencilerimizi, onları yetiştiren anne babalarını, öğretmenlerini, proje kapsamında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Muammer YILDIZ’ın konuşmalarından sonra dereceye giren öğrencilerimize ödülleri verildi.Ödül töreninden sonra sergi açılışı gerçekleşti.Sergi 12-19 Kasım 2014 tarihleri arasında Beşiktaş İsmail TARMAN Ortaokulunda ziyaret edilebilir.

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.