İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“EĞLENİRKEN ÖĞRENİYORUZ”

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Vialand Tema Park arasında imzalanan protokolle 2000 öğrenci 23 Nisan’da “bayram” yapacak.
 “EĞLENİRKEN ÖĞRENİYORUZ”

Önceki yıl ilki gerçekleştirilen ve bu yıl da yeniden hayata geçecek proje kapsamında, İstanbul’un çeşitli bölgelerinden seçilen “dezavantajlı” 2000 öğrenci, Vialand Tema Park’ta hiçbir ücret ödemeden doyasıya eğlenecek.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim Bölümü ile Vialand yetkilileri tarafından organize edilen, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Muammer YILDIZ, Stratejik Planlama Şube Müdürü Sayın Murat ADALI ve Vialand Tema Park Genel Müdürü Sayın Tolga ALİŞOĞLU’nun da yer aldığı protokol imza töreni, 15 Nisan Çarşamba günü saat 11.30’da Vialand Palace Amusement Park Hotel’de gerçekleşti.

İmza öncesi ilk sözü alan Vialand Tema Park Genel Müdürü Sayın Tolga ALİŞOĞLU: “Biz aileyi ve çocuğu temel alan bir hizmet anlayışındayız. Temel, çocuk olunca da en büyük destekçimiz Milli Eğitim oluyor. Bize, bulunduğumuz her ortamda geçen yılki 23 Nisan organizasyonu soruldu. Bizler çocuklarımızı; ailesi ve hocalarıyla birlikte dünyanın tek çocuk bayramında ağırlamaktan kıvanç ve gurur duyuyoruz.

Alişoğlu’ndan sonra sözü alan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Muammer YILDIZ ise şunları söyledi: “Biz yaptığımız işlerin sonucunu merak ediyor ve sonucun hayırlı olmasını umuyoruz. Burada ise sonucu alınmış bir iş var. Geçen yılki organizasyonun ardından çocuklar bir rüyadan uyanmış gibiydiler ve bu rüyayı bir daha görmenin umuduyla buradan ayrıldılar. Başta kendim olmak üzere, bırakın çocukları velileri ve öğretmenlerin de buradan nasıl keyifle ayrıldıklarını iyi hatırlıyorum.

Bu işin esas değerli boyutu çocukların aileleriyle birlikte eğlenme imkanı bulmaları. Bir başka güzellik de bilhassa dezavantajlı öğrencilerin seçilmiş olmaları. Bizler bu projeleri okullarda alınan eğitimin bir parçası olarak görüyoruz. Çünkü artık yaparak yaşayarak öğrenme dönemindeyiz.

23 Nisan günü yine dezavantajlı öğrencilerimizi öncelikli tuttuğumuz birçok programımız olacak. Yine burada olmaya çalışacağım. ”

Proje, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Muammer Yıldız’ın da katılımıyla 23 Nisan 2015 Perşembe günü gerçekleştirilecek. 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.