İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğlencenin Başkentinde Eğleniyorum Projesi

Eğlencenin Başkentinde Eğleniyorum Projesi 30 bin öğrencimizi kapsıyor.
Eğlencenin Başkentinde Eğleniyorum Projesi

Millî Eğitim Bakanlığı'mızın İlk ve Ortaöğretim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği gereğince öğrencilerimizde yeni ilgi alanları oluşturularak, onların bilimsel ve sosyal alanlarda gelişimlerine katkı sağlanması gerekiyor. Ayrıca güçlü yarınlarımız için ortaya konan 2023 Vizyon Belgesi okullarımızı bir yaşam alanı olarak her bir çocuğumuzun değerine değer, mutluluğuna mutluluk katan evrensel, millî ve manevi erdemlerle birlikte yaşam becerilerinin içselleştirildiği mekânlar olarak kabul ediyor.

Eğlenirken Öğrenmek

Öğrencilerimizin eğlenirken öğrenmesini, farklı konseptteki mekânlarda yenilikler keşfetmesini çok önemsiyoruz.  Bu yüzden zamanın ruhunu dikkate alan yeni bir okul anlayışını eğitimle ilgili tüm aktör, kurum ve kuruluşların iş birliğiyle ortaya koymak, önceliğimiz. Bu bağlamda öğrencilerimizin ilgi, yetenek, beğenileri doğrultusunda, sosyal, kültürel ortamlarda eğlenerek öğrenmeleri, okul aidiyeti kazanmaları ve kişisel gelişimlerine katkı sunmak amacıyla Eğlencenin Başkentinde Eğleniyorum Projesi protokolü imzalandı.

İl Millî Eğitim Müdürlüğü'müzdeki imza törenine İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı ve İSFANBUL Eğlence Tema Park Yönetici Direktörü Sayın Tankut Tonger, Strateji Geliştirme Şube Müdürümüz Timur Tuğral, İSFANBUL Eğlence Mali İşler Müdürü Sayın İsmail Erkanat ile İSFANBUL Eğlence Satış Müdürü Sayın Turhan Demircan katıldı.

39 İlçe 30 Bin Öğrenci

Öğrencilerimizin eğlenmesini eğitimin bir parça kabul eden protokol kapsamında İl Millî Eğitim Müdürlüğümüze bağlı 39 ilçede 375 ilkokulumuzdan (belirlenen her okuldan 40'ar öğrenci olmak üzere) 15 bin öğrencimiz İSFANBUL Eğlence içerisinde yer alan Jungle İstanbul alanından ve etkinliklerinden yararlanacak.

Gönüllülük esasına bağlı olarak 39 ilçemizde 375 ortaokul ve lise (belirlenen her okuldan 40'ar öğrenci olmak üzere) 15 bin öğrencimiz İSFANBUL Eğlence içerisinde yer alan Tema Park alanından ve etkinliklerinden olmak üzere toplamda 750 okulumuzdan 30 bin öğrencimiz ücretsiz faydalanacak

.07-10-201908-10-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.