İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitime Okul Desteği

İstanbul Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Limak Vakfı arasında zihinsel ve bedensel engellilerin eğitim göreceği okul yapımı için protokol imzalandı.
Eğitime Okul Desteği

İstanbul Valilik binasında gerçekleştirilen protokol imza törenine İstanbul Valisi Vasip Şahin, Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Holding Yöneticisi Ebru Özdemir ve Batuhan Özdemir katıldı.

Bu protokol çerçevesince Küçükçekmece ilçesinde zihinsel ve bedensel engelli çocuklara hizmet verecek olan Gülseren Özdemir Özel Eğitim ve Uygulama Okulu eğitime kazandırılacak. 27 derslikli toplam 270 öğrenci kapasitesine sahip bu Özel Eğitim ve Uygulama Okulunda orta ve ağır düzeyde zihinsel engeli olan öğrenciler, orta ve ağır düzeyde otizmi olan öğrenciler ile birden fazla engeli olan (zihinsel ve bedensel) öğrencilerin eğitim ve öğretim görebileceği aktarıldı.

İstanbul Valisi Şahin , Projenin İstanbul ve Türkiye açısından örnek teşkil edecek modüler bir proje olduğunu belirterek, "Bu proje büyük ya da küçük, her yerde uygulanabilir” dedi. Derslik sayısı artırıp azaltılabilecek tarzda planlanmış örnek bir proje, dolayısıyla sadece burası için değil başka yerler için de kullanılabilir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu vesileyle Gülseren Özdemir Hanımefendi´ye Allah’tan rahmet diliyorum." şeklinde konuştu.

Limak Holding´in sosyal sorumluluk faaliyetlerini sürdüren Limak Vakfı adına konuşma yapan Özdemir, geçen yıl kaybettiği merhum eşi Gülseren Özdemir´in aydın bir eğitimci ve hayırsever bir insan olduğuna dikkat çekerek, şöyle devam etti: “Eşim Gülseren Özdemir aydın bir eğitimci ve hayırsever bir insandı. Üniversitede Makine Mühendisliği okuyan tek kız öğrenciydi. Sonra beraber Endüstri Mühendisliği yüksek lisansı yaptık. Ardından kendisi, Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nde akademisyen olarak kalıp genç mühendisler yetiştirmeye devam etti. Aynı zamanda şehit ve gazilere, maddi imkânsızlıklar içerisinde olan öğrencilere her zaman destek vermeye çalışan, verdiği desteklerle yardımsever yapısını ortaya koyan eşimin adına ve anısına bu projeyi gerçekleştirmeye karar verdik. Türkiye’de özellikle zihinsel ve bedensel engelli çocuklarımızın eğitimi konusunda daha iyi ortamlar oluşturmamız gerekiyor.”

20-06-201720-06-201720-06-2017

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.