İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitime Dokun Okuluna Hayat Ver

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, Gülseren Özdemir Özel Eğitim Uygulama Okulu’nun açılış törenindeki konuşmasında, okulun vicdan, merhamet ve şefkat göstergesi olduğunu ifade etti.  
Eğitime Dokun Okuluna Hayat Ver

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk Gülseren Özdemir Özel Eğitim Uygulama Okulu’nun açılış törenindeki konuşmasında, “Dünyanın birçok yerinde birçok okulu gezme ve görme fırsatım oldu. İnanın böyle güzel okulların sayısı, dünyada çok çok az. Milletlerin ve ülkelerin bu tür okulları açmaları, vicdanlarının, merhametlerinin ve şefkatlerinin ölçüsüdür.” dedi. 

 Bakanımız Selçuk, Gülseren Özdemir adına yaptırılan okulun çok önemli olduğuna işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Uluslararası seviyede standartlara sahip bir okul. Sayın Nihat Özdemir´den bunun devamını da istediğimizi ifade etmek isterim. Özdemir ailesi, eğitim dünyasına daha birçok katkı yaptı. Bu katkılar, bizim eğitim sistemimiz için çok değerli. 5378 sayılı Engelliler Hakkındaki Kanun çocuklarımız için dünya standartlarında hizmet verdiğimizin bir göstergesi.” Özel eğitim gören öğrenci sayıları hakkında bilgi veren Bakanımız Selçuk, engelli çocukların ailelerinin de desteğe ihtiyaç duyduğunu söyledi.

05-11-2018

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.