İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde İstanbul Buluşması

Millî Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk, 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında İstanbul’da okul/kurum yöneticilerimiz ve öğretmenlerimizle buluşacak.
Eğitimde İstanbul Buluşması

21. yüzyıl hayatın her alanında olduğu gibi eğitim ve öğretim süreçlerinde de hızlı bir değişim ve dönüşüm sürecini beraberinde getiriyor. Millî Eğitim Bakanlığı, 2023 Vizyonu Belgesi doğrultusunda eğitim ekosisteminde yapılması planlanan çalışmaları planlı bir şekilde yürütüyor. Vizyon Belgesinde Bakanlığımızın yeni dönemde oynayacağı rol, talim ve terbiyeyi ülkenin ortak hedefine dayalı toplumsal bütünleşmesinin şimdi ve gelecek tasavvurunun inşasına öncülük etmek şeklinde tanımlanıyor.

Vizyonun Uygulama Dönemi

Bu bağlamda Millî Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk, 2023 Vizyonu Belgesi çerçevesinde İstanbul’a geliyor. Küçükçekmece Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde 18 Aralık 2018 Salı günü saat 14.00’teki buluşmada, 2023 Vizyonu, Mesleki ve Teknik Eğitim, Tasarım- Beceri Atölyeleri, Okul Gelişim Modeli, yeni dönemde eğitim ve öğretmenler üzerinde durulacak.  Ayrıca buluşmada Vizyon Belgesi doğrultusunda kat edilen mesafe anlatılacak. 

Ülke ve millet ödevi olan eğitim doğrultusunda şu ana kadar yapılanlar yanında çoklu iş birlikleri kapsamında nelerin hayata geçirilebileceği gibi konular disiplinlerarası bir yaklaşımla ele alınacak. Millî Eğitim Bakanlığımızın aynı zamanda büyük bir öğretmenler odası olduğunu hissettirecek buluşmadan elde edilen sonuçlarla daha da ileriye gidebilmek için nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda bazı ek toplantılar gerçekleşecek. 

Hepimiz Bir Ekibiz, Birlikte Başaracağız

2023 Eğitim Vizyon Belgesi, zamanın ruhunu önemseyen yeni bir okul anlayışını eğitimle ilgili tüm aktör ve kuruluşların iş birliğiyle ortaya konmasını öne çıkarıyor. Bu perspektiften hareketle İstanbul’daki Vizyon odaklı çalışmaların çoklu iş birlikleri çerçevesinde yürütülmesi için geniş katılımlı buluşmalar gerçekleştiriliyor. Program İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı´nın açılış konuşmalarının ardından Genel Müdürlerimizin sunumları ve sonrasında Millî Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk’un 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesindeki konuşmaları ile devam edecek.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.