İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim, Tasarım ve Mimari

Öğretmenlerin ilgi ve ihtiyaçlarına göre yapılandırılan İstanbul Öğretmen Akademileri eğitimleri devam ediyor.
Eğitim, Tasarım ve Mimari

Öğretmenlerimizin sahada var olan çeşitli özgün, etkili yöntem ve uygulamalara bizzat sahiplerinden ulaşma imkânı sunan İstanbul Öğretmen Akademileri İlk Öğretmen Akademisi’nde Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Dr. Muhammet Öztabak, girişimcilik temel becerilerini anlattı.  Öztabak;  “21.yüzyıl becerileri arasında yer alan girişimcilik, eğitim çalışmaları içinde giderek daha fazla yer alacak. Direnç, yaratıcı düşünme, risk alma girişimcilik için önemli becerilerdir. Bu beceriler ve diğer girişimcilik becerilerinin gelişmesi için eğitim gereklidir. Okul bu becerilerin engellendiği yer değil, gelişmesi için ortam oluşturan ve destekleyen bir yer olmalıdır” dedi.

İstanbul Öğretmen Akademileri bünyesinde kurulan Eğitimde Yeni Yaklaşımlar Akademisi’nin bu haftaki konuğu Millî Eğitim Bakanın Danışmanı Gökhan Yücel’di. Yapay zekâ, küresel iletişim politikaları, geleceğin teknolojisi ve istihdam trendleri konularındaki bilgi ve tecrübelerini aktaran Yücel, konuşmasında 2023 Vizyonu’na da özel bir yer ayırdı.

Lisan Akademisinde ise Damla Bahadır, dijital araçlarla materyal tasarlama çalışmaları yaptı. Öğretmenlerimiz arttırılmış gerçeklik uygulamaları ile ders materyalleri ve okul panosu hazırladılar.

Mimar Mehmet Öğün, Sanat Akademisi’nde mimarlık ve mimari tasarım süreçleri üzerine konuştu. Öğün, mimariden ne anlamamız gerektiği, geleneğimizde mimarlıkla mamur etmek arasında nasıl bir bağ olduğu ve bunu gerçekleştirirken tasarım süreçlerinin nasıl gerçekleştiği soruları çerçevesinde bilgi ve tecrübelerini paylaştı. Ayrıca Öğün, mimarlık alanı, konut ve şehir tasarımında tarihi tecrübenin önemi, geleneğin imkânları başta olmak üzere pek çok konuya değindi.

04-01-201904-01-201904-01-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.