İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Sınıfları Aşıyor

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile ViaSea Akvaryum, Tema Park, Aile Eğlence Merkezi arasında iş birliği protokolü imzalandı.
Eğitim Sınıfları Aşıyor

Öğrencide yeni ilgi alanlarının oluşturulması, etkileşimli bilgi, beceri ve farkındalıkların artırılmasıyla sağlanabilir. Bu ise okul dışı öğrenme ortamlarının öğretim programlarında yer alan kazanımlar doğrultusunda daha etkili bir şekilde kullanılmasını gerektirir. Bu çerçevede İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile ViaSea Akvaryum, Tema Park, Aile Eğlence Merkezi arasında önemli bir iş birliği protokolü imzalandı.

 

Protokolü, Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı ile ViaSea Akvaryum, Tema Park, Aile Eğlence Merkezi Müdürlerinden Sayın Mustafa Onur Güngördü imzaladı. İş birliği protokolü imza törenine Strateji Geliştirme Şube Müdürümüz Sayın Timur Tuğral ile  Tema Park, Aile Eğlence Merkezi’nden Sayın Nazan Önder de katıldı. Protokol çerçevesinde her ilçeden belirlenen okullar 75 öğrencisiyle eğlence merkezini ziyaret edebilecek. 2018- 2019 Eğitim Öğretim Yılında İstanbul genelinde Millî Eğitim Müdürlüğümüzün belirlediği okullardan 20.000 öğrenci ViaSea Akvaryum’dan, 10.000 öğrenci de ViaSea Tema Parktan ücretsiz faydalanacak. 

 

 Tematik Doğal Yaşam Alanları     

ViaSea Akvaryum, birbirinden farklı iklim kuşaklarından gelen 12 bin su altı canlı türünü ve 47 farklı sergi alanı içinde barındırıyor. Amerika’dan Asya’ya, Avrupa’dan Afrika’ya kadar geniş bir iklim yelpazesine sahip olan ViaSea Akvaryum’da; Amazon Nehri’nin 3 metreye ulaşan boyuyla en büyük balığı ‘Arapaima’dan, Akdeniz’in nesli tükenmekte olan balığı ‘Orfoz’a, dünyanın en büyük tatlı su balıklarından olan ‘Mersin Balığı’ndan Güney Asya’nın dev vatozlarına kadar birçok canlı türünü görmek mümkün...

5 milyon 210 bin litrelik su kapasitesi ve her canlı türü için kendi doğasına uygun olarak tasarlanmış tematik doğal yaşam alanlarıyla ilklere imza atan ViaSea Akvaryum, Türkiye’de daha önce hiç görülmeyen Kurt Balığı ve dünyanın en zehirli 10 canlısı arasında gösterilen Avustralya Taş Balığı gibi canlı türlerini bünyesinde barındırıyor.

 

Dünyanın İklim Temalı İlk Akvaryumu

88 metre tünel uzunluğu ile İstanbul’un en uzun akvaryum tüneli olma özelliğine sahip ViaSea Akvaryum on binlerce deniz canlısını içinde barındırırken, ziyaretçiler akvaryumu gezerken vatozları sevme, balıkları besleme şansına da sahip olacak. Eğlence merkezinde akvaryumun yanı sıra game center, tema park, sinema, bowling gibi aktiveler de ziyaretçileri bekliyor. Türler için özel hazırlanmış konseptleriyle de dikkat çeken ViaSea Akvaryum, dünyanın ‘iklim temalı’ ilk akvaryumu olma özelliğine sahip. Soğuk, ılıman ve tropik kuşaklardan oluşan iklim temalarıyla bu iklim kuşaklarındaki deniz yaşamına ait bir çok türü bir arada görme imkânı sağlayan ViaSea Akvaryum; özel workshop salonlarıyla da meraklılarına deneyim ve eğitim fırsatları sunuyor.

 

Bünyesinde Türkiye’nin en büyük akvaryum rehabilitasyon merkezini barındıran ViaSea Temapark, doğada zarar görmüş su altı canlı türlerini güvenilir şekilde rehabilite ederek kendi dünyalarına dönmelerini sağlıyor.

19-10-201819-10-201819-10-201819-10-2018

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.