İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Edirne Gezisi

Öğretmeniyle Güzel İstanbul Projemiz kapsamında "alışkanlık yaratan şehirler" arasında sayılan Edirne'ye kültür gezisi düzenlendi.
Edirne Gezisi

Türkiye'nin en çok ziyaretçi çeken şehirlerinden, eski Osmanlı başkenti Edirne, kültür, gastronomi, inanç ve doğa turizmindeki potansiyeliyle yoğun ilgi görüyor. Öğretmeniyle Güzel İstanbul Projemiz ve İstanbul Gelişim Üniversitesi iş birliğinde farklı ilçelerimizden öğretmenlerimiz bir araya gelerek medeniyetlerin birleştiği şehirlerimizden Edirne'ye kültür gezisi düzenledi.

Gezide Edirne Çarşısı, Edirne ile özdeşleşerek bu kentin simgesi hâline gelen, Mimar Sinan'ın ustalık eseri Selimiye Camii, Sultan 2. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi, Meriç nehri gibi birçok tarihi ve turistik alan gezildi. Gezinin çok güzel geçtiğini belirten proje koordinatörümüz Alper Eraslan, öğretmenlerimize katkı sağlamak adına bir dizi etkinlik düzenlediklerini kaydetti. Projenin etkinlikleriyle hem öğretmenlerimizin bireysel ve mesleki gelişimlerine kakı sunduğunu hem de model olmaya doğru gittiğini kaydeden Eraslan, "Hepimiz etkinlikler düzenlemekten ve etkinliklere katılmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. O heyecanla bu projenin içini doldurmak adına neler yapabiliriz diye daima düşünüyoruz. Etkinlik içeriği üretmek çok çok önemli... Aslında bütün etkinlikler birbiriyle iç içedir, birbirinden beslenir ve birbirine ilham olur. Çalışmalarımız öğretmenlerimize ulaşıyor, biz de belirli aralıklarda onlarla buluşuyoruz. Bu bağlamda Edirne gezisi çok daha anlamlı." diye konuştu.

Eraslan, gelenlerin tekrar gelmek istediği "alışkanlık yaratan şehirler" arasında sayılan Edirne'ye düzenlenen bu geziye katılan ve katkı sunan herkese teşekkür etti.

26-12-201926-12-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.