İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

E-Tech Eğitim Teknolojileri ve Donanımları Fuarı İşbirliği Protokolü imzalandı

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve CNR Holding Expo Fuarcılık A.Ş arasında   E-Tech Eğitim Teknolojileri ve Donanımları Fuarı İşbirliği Protokolü  imzalandı.
E-Tech Eğitim Teknolojileri ve Donanımları Fuarı İşbirliği Protokolü imzalandı

Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleşen İmza töreninde, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ömer Faruk YELKENCİ ve  CNR Holding Satış Genel Koordinatörü  Cem ŞENEL hazır bulundu.

CNR EXPO Yeşilköy’de 24-26 Şubat 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek E-Tech Eğitim Teknolojileri ve Donanımları Fuarı´nın iş birliği protokolünde konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Ömer Faruk YELKENCİ şu açıklamalarda bulundu.

Düzenlenecek olan eğitim teknolojileri fuarının hem teknoloji hikayemize hem de eğitim dünyamıza hayırlı olmasını diliyorum. İngiltere’de ve Dubai’de  eğitim teknolojileri temalı fuarlar düzenleniyor. Biz İstanbul olarak londra’ya göre özelliklede Dubai’ ye  göre  çok daha iyi bir kavşağız ve  lokasyonuz. Tarihi geçmişimizle  kültürel birikimimizle hem de  jeopolitik konumumuzla  çok daha iyi bir yerde olmamıza rağmen biz neden eğitim teknolojileri fuarı düzenlemeyelim bu temayla çıkmayalım. Çünkü eğitim teknolojileri açısından meseleye bakacak olursak iyi kullanmanız halinde   kara tahtayla tebeşirde büyük  bir eğitim teknolojisidir; akıllı tahtada büyük bir eğitim teknolojisidir. Dolayısıyla bu eğitim teknolojileri fuarlarının hem öğrencilere hem eğitimcilere hem eğitim yöneticilerine  hem de eğitimi yöneten siyasete  çok büyük katkıları olacağını düşüyorum. Bu fuarlarda insanlar akıllı tahta diye tabir edilen teknolojilerin yanında kara tahta ve tebeşir gibi kendisi küçük etkisi büyük teknolojileri de görebilecekler. Dolayısıyla  bizler İstanbul’un eğitimini yönetenler olarak Milli Eğitim  Bakanlığı  olarak İstanbul’da  böyle bir fuarın düzenlenecek olmasından son derece  heyacanlıyız memnunuz. İnanıyorum ki kısa sürede hem eğitim teknolojilerine hem de teknoloji eğitimine katkısı büyük olacaktır. Bu fikri alıp kısa sürede hayata geçiren CNR Expo´ya teşekkür ediyorum. Bu İşbirliğinin hayırlı olmasını diliyorum.

CNR Holding   Satış Genel Koordinatörü  Cem ŞENEL ise ‘’Bizim ülke olarak en büyük avantajımız genç bir nüfusa sahip olmamız. Dolayısıyla da en önemli konu eğitimdir. Genç nüfusunuzu iyi yetiştirmezseniz insan kaynağını heba etmiş olursunuz. Eğitimde de diğer endüstrilerde alanlarda olduğu gibi inovatif gelişmeler var .bu gelişmelere dikkat çekmek ve teşvik etmek  istiyoruz. Bizim için uzun vadede en önemli yatırım insana olan yatırım. Bununda yolu eğitim  eğitimi de daha verimli  kullanmanın yolu teknoloji bu fuarı o şekilde planlıyoruz. Fuarın Türkiye’de verilen eğitimin kalitesini arttırmaya yönelik yolu açacağını  düşünüyorum’’dedi.

29-09-2016

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.