İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dünya Robot Olimpiyatı Türkiye 2018’de 3. Olan ve Dünya Robotik Olimpiyatına (WRO) Katılmaya Hak Kazanan Öğrencilerden İstanbul Millî Eğitim Müdürü Yelkenci’ye Ziyaret

Dünya Robot Olimpiyatı Türkiye 2018’de 3. Olan ve Dünya Robotik Olimpiyatına (WRO) Katılmaya Hak Kazanan Öğrencilerden İstanbul Millî Eğitim Müdürü Yelkenci’ye Ziyaret

Dünya Robot Olimpiyatı Türkiye 2018’de 3. Olan ve Dünya  Robotik Olimpiyatına (WRO) katılmaya hak kazanan Şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri İstanbul Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci’yi ziyaret etti.

İstanbul Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, öğrencileri başarılarından dolayı tebrik etti.

Dünya Robot Olimpiyatı (WRO) Bilim Kahramanları Derneği tarafından her sene lise ve ortaokul öğrencileri için düzenlenen  uluslararası bir robotik yarışmasıdır. Takımlar, her yıl bir tema çerçevesinde belirli hedeflere yönelik görevlerin üstesinden gelebilen robotlar yapmaya çalışırlar. WRO yarışması Bilim, bilimsel düşünce ve bilimsel farkındalığın toplumun her kesiminde yayılması ve teşvik edilmesi için çalışmalar yapmak, çocuk ve gençlerin erken yaşta bilimle buluşmalarını sağmayı amaçlıyor.

Dünya Robot Olimpiyatı (WRO) Türkiye 2018’de Mayıs ayında FUARİZMİR’de gerçekleşen yarışmada 3. olan Şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Türkiye 3. olarak Kurallı Yıldızlar Kategorisinde Temmuz ayında Çin’de yapılacak olan Dünya Robot Olimpiyatlarında temsil edecek.

27-06-201827-06-201827-06-2018

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.