İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dr. Muammer YILDIZ´dan Emekli Öğretmenlerimize Anlamlı Ziyaret.

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız ‘Öğretmenler Günü Kutlama Programı’ çerçevesinde Üsküdar Validebağ Mustafa Necati Bey Huzurevi’nde kalan emekli öğretmenleri ziyaret etti.
Dr. Muammer YILDIZ´dan Emekli Öğretmenlerimize Anlamlı Ziyaret.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer Yıldız,  Müdürlüğümüz Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme  Şube Müdürü Mustafa GÖLLER ve İl Kutlama Kurulu üyeleri ile beraber Üsküdar Validebağ Mustafa Necatibey Öğretmen Huzurevindeki emekli öğretmenleri ziyaret etti.

21 Kasım 2014 Cuma günü gerçekleştirilen ziyarette bir konuşma  yapan İstanbul İl  Milli Eğitim Müdürüz  Dr.Muammer YILDIZ,´´’Yıllarını öğrenmeye ve öğretmeye adayan emekli öğretmenlere şükranlarını sunarak  “Öğretmenliğe emek vermiş, sevgisini, yüreğini bu toplumun evlatlarını yetiştirmek üzere seve seve feda etmiş kıymetli öğretmenlerimizle bir arada olmaktan dolayı büyük onur duyuyorum. Bizleri kabul ettiğiniz, bizleri bağrınıza bastığınız için hepinize minnettarız. Sizler, bu memleketin en değerli varlıklarısınız. Sizler hem öğretmenimiz, hem anamız, hem babamızsınız. Sizler, genç nesilleri toplumumuza faydalı birey olarak yetiştiren çalışmalarınızdan dolayı, bu topluma değer kattınız. Dünyada yalnızca anneler, babalar ve öğretmenler yetiştirdikleri çocuklarının kendilerinden daha yukarılarda olmalarını isterler. Onları gördükçe eserleriyle gurur duyarlar. İşte bu mesleği kutsal yapan da budur. Evinizin kapılarını bizlere açıp, bizi kabul ettiğiniz için size minnettarım. Öğretmenler gününüzü kutluyor, ellerinizden öpüyor, önünüzde eğiliyorum.” dedi.

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer Yıldız ve emekli öğretmenler birlikte türküler söyleyip şiirler okuyarak ziyareti renkli hale getirdiler. Ziyaret karşılıklı verilen hediyeler ve hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle   sona erdi.

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.