İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DR. MUAMMER YILDIZ, MEF ÜNİVERSİTESİ’NİN OKULDA ÜNİVERSİTE MODELİNİ UYGULADIĞI AYAZAĞA İLKÖĞRETİM OKULU’NU ZİYARET ETTİ.

MEF Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin öğretmen eğitimini okullarla işbirliği yaparak yürüttüğü Okul’da Üniversite Projesi’ni yerinde görmek için İl Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ 25 Mart 2015, Çarşamba günü Ayazağa İlköğretim Okulu’nu ziyaret etti. 
 DR. MUAMMER YILDIZ,  MEF ÜNİVERSİTESİ’NİN OKULDA ÜNİVERSİTE MODELİNİ UYGULADIĞI AYAZAĞA İLKÖĞRETİM OKULU’NU ZİYARET ETTİ.

2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı’nın başından itibaren Ayazağa İlköğretim Okulu’nda derslere giren ve psikolojik danışmanlık hizmeti veren MEF Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri’nin Okulda Üniversite Projesi’ni inceleyen İl Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ’a ziyarette MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed ŞAHİN, MEF Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa ÖZCAN, Ayazağa İlköğretim Okulu Yöneticileri, MEF Üniversitesi Öğretim Üyeleri ve bu projeye destek veren MEF Üniversitesi Öğrencileri eşlik etti.

İl Müdürümüz Dr.Muammer YILDIZ, okul yöneticileri ve projede görev alan MEF Üniversitesi akademisyenleriyle görüştü. Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa ÖZCAN’dan detaylı bilgi alan İl Müdürümüz bu projeye olan inancından bahsetti. Bir model okul yaratılmasıyla ilgili destek vereceğini ileten Dr.Muammer YILDIZ fark yaratacak bir başarının oluşacağına dikkat çekti. 5D sınıfında ders veren MEF Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Zelha TUNÇ’un dersine giren İl Müdürümüz Dr.Muammer YILDIZ, sınıftaki öğrencilerle sohbet etti ve projeden öğrencilerin duydukları memnuniyeti dinledi.

 Okulda Üniversite Projesi kapsamında, Ayazağa İlköğretim Okulu’nda var olan beş 5. sınıf şubesinin 4’ünün matematik dersini MEF Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü üstlendi. MEF Üniversitesi’nin farklı bölümlerden öğrencileri ise Ayazağa İlköğretim Okulu Öğrencilerine ders çalıştırıyor. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü ise velilere ve öğrencilere danışmanlık yapıyor. Bu projenin amacı; Ayazağa İlköğretim Okulu öğrencilerinin başarısını artırmak, Eğitim Fakültesi öğrencilerine deneyim kazandırmak ve Eğitim Fakültesi Öğretim Üyelerinin deneyimlerini yenilemelerini sağlamak.

 

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.