İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dördüncü Örnek Soru Kitapçığı

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz, sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin 1 Haziran 2019’da yapılacak sınava yönelik soru kitapçığı yayımlamaya devam ediyor.
Dördüncü Örnek Soru Kitapçığı

Yeni yayımlanan Ocak ayı örnek soru kitapçığında, sayısal testte 20, sözel testte 25 olmak üzere toplam 45 soruya yer verildi. Örnek soru kitapçığına Millî Eğitim Bakanlığımızın Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün http://odsgm.meb.gov.tr/www/sinavla-ogrenci-alacak-ortaogretim-kurumlarina-iliskin-merkez-sinava-yonelik-ocak-ayi-ornek-sorulari-yayimlandi/icerik/436  adresinden erişilebilecek.

Örnek soru kitapçığı uygulamasına bundan sonra da her ay devam edilecek. Bakanlık tarafından sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına yönelik 1 Haziran 2019’da yapılacak merkezi sınava ilişkin örnek soru kitapçıklarının ilki 24 Ekim´de, ikincisi 22 Kasım´da, üçüncüsü de 25 Aralık´ta yayımlandı.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.