İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DİJİTAL OYUN TASARIMI EĞİTİMLERİ

İstanbul Öğretmen Akademileri Teknoloji Akademisi dijital oyun tasarımı eğitimleri başlıyor.
DİJİTAL OYUN TASARIMI EĞİTİMLERİ

İstanbul Öğretmen Akademileri Teknoloji Akademisi ve İstinye Üniversitesi Dijital Oyun Geliştirme ve Animasyon Teknolojileri Uygulama ARGE Merkezi iş birliği ile verilecek olan dijital oyum tasarımı eğitimleri başlıyor. Dijital Oyun Geliştirme ve Animasyon Teknolojileri Uygulama ARGE Merkezinin temel vizyonu küresel pazarda en yüksek katma değer üreten sektörler arasında yer alan animasyon ve dijital oyun teknolojileri özelinde akademisyenlere, öğrencilere ve alan ilgililerine proje geliştirme eğitimi ve desteği sunmak.

İstinye Üniversitesi Vadi Yerleşkesinde yer alan Dijital Oyun Geliştirme ve Animasyon Teknolojileri Uygulama ARGE Merkezinde gerçekleştirilecek eğitimlerin tamamı  akademisyenlerce verilecek. Eğitimler ülkemizdeki dijital oyun üretimini teşvik etmek, mevcut iş fikirlerinin hayata geçirilmesine katkı sunmayı hedefliyor. Toplam 188 saatten oluşan eğitim içeriğinde temel kodlamadan AR/VR teknolojileriyle zenginleştirilmiş eğitsel dijital içerik geliştirmeye, Blender ile 3D tasarım ve animasyona kadar öğretmenlerimizi temel seviyeden uzmanlığa götürecek bir eğitim programı mevcut.

Oyun sektörüne katkıda bulunmanın yanı sıra, Türkiye'deki sanat/dijital sanat çalışmalarına destek olacak eğitimler İstanbul genelindeki tüm lise öğrencilerimize ücretsiz ve çevrim içi verilecek. Öğrenciler ve akademisyenlerin bir arada gerçekleştirecekleri profesyonel dijital oyun tasarım ve geliştirme sayesinde yetenekli/ilgili öğrenciler tespit edilecek ve onlara rehberlik sağlanacak.

Eğitimlerle İstanbul geneli düzenlenecek Hackathon ve Game Jam'ler ile öğretmen ve öğrencilerin fikirlerini hayata geçirmelerinin sağlanmasının yanında,  onların kendi oyunlarını geliştirme imkânı verilmesi ile sadece oyun oynayan değil, kendi oyunlarını geliştiren bireyler olmalarının sağlanması hedefleniyor.

Başvuruları 31 Ekim 2021 tarihine kadar yapılabilecek olan eğitimlerle ilgili detaylara istanbulakademi.meb.gov.tr adresinden ulaşılabilir.

27-10-202127-10-2021

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.