İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dijital Dönüşüm Konulu Eğitim

İl Millî Eğitim Müdürlüğü'müz, dijital dönüşüm konulu bir eğitim planladı.
Dijital Dönüşüm Konulu Eğitim

Devletler ve eğitim kurumları 21. yüzyılın kariyerleri için öğrencileri hazırlayabilecek, yetişkinleri ise yeniden eğitebilecek yoğun çalışmalar içinde. Günümüz kurumlarında büyük talep gören teknoloji becerilerini öğretmeye yönelik kapsamlı ve düşük maliyetli kurs çalışmalarının yaygınlaşması da bununla bağlantılı. 

Zira böylesi içerikler, daha yüksek öğrenci katılımı, gelişmiş ve 21. yüzyıla uygun kariyer becerileri ve daha fazla öğretmen uzmanlığı dâhil, millî eğitim hedeflerini geniş çaplı olarak desteklemektedir. 

Dönüşüm ve Siber Güvenlik

İl Millî Eğitim Müdürlüğü'müz Cisco Türkiye Ağ Akademisi iş birliği ile alanında uzman eğitmenlerimize yönelik olarak İstanbul Teknik Üniversitesi Teknokent ARI 3 Cisco Inovasyon Merkezi'nde bir eğitim planlandı. Beş gün ve yirmi saatte oluşan eğitime İl Millî Eğitim Müdürlüğü'müzün bilişim koordinatörü, yardımcıları ve Fatih Projesi eğitmenleri katılıyor.

Dijital dönüşüm gündemi çerçevesinde ele alınacak başlıklardan bazıları şöyle: Geleceğin işi ve dijital dönüşüm ? dijital dünya yetkinlikleri, eğitim platformu ve ekosistem, kişisel bilgisayar sistemleri, network konseptleri, sanallaştırma ve bulut teknolojileri, işletim sistemleri, güvenlik, siber güvenlik, internetin bilinçli ve güvenli kullanımı, zararlı yazılımlar, riskler, data koruma, bilişim çalışanı olmak. 

Dijitalleşmeyle beraber güvenliğe önem vermek de öne çıkmaya başladı. Eğitimlerde dijital dönüşüm ve bu dönüşüme adapte olan kurumların siber güvenliğe büyük önem vermelerinin ve bu konuda strateji oluşturmalarının önemi üzerinde ayrıca duruldu.

04-10-201904-10-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.