İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Deryada Hüsnü Hat Sergisi

Beyoğlu´nda ´Deryada Hüsnü Hat´ sergisi sanatseverlerle buluştu.  İstanbul Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, eserleri tek tek inceleyerek koleksiyonun sahibi Hamdi Safi´den bilgi aldı.
Deryada Hüsnü Hat Sergisi

Çayeli Vakfı, Hamdi Safi´nin özel koleksiyonundan oluşan eserlerin yer aldığı “Deryada Hüsnü Hat” sergisini sanatseverlerle buluşturdu. Beyoğlu´nda bulunan Kılıçalipaşa Medresesi´ndeki serginin açılış törenine Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu Kaymakamı Osman Ekşi, İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci ve Çayeli Vakfı Başkanı Ali Zeki Saruhan’ın yanı sıra çok sayıda sanatsever katıldı.

Açılışta konuşan Çayeli Vakfı Başkanı Saruhan, sanata çok önem verdiklerini belirterek, “Bu mekânın manevi havası hat sanatlarına çok uygun. Bu münasebetle yönetim kurulumuzdaki Hamdi Safi Bey’e özel koleksiyonunu bugün burada sergilediği için çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca bize sürekli destek veren Beyoğlu Belediyesine ve sayın başkanımıza da ayrıca teşekkür ediyoruz" dedi.

Beyoğlu Kılıç Ali Paşa Medresesinde geçleştirilen sergiyi gezen İl Milli Eğitim Müdürümüz Yelkenci, koleksiyonun sahibi Hamdi Safi´den bilgi aldı. 

16-05-201716-05-201716-05-201716-05-201716-05-2017

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.