İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DERGÂH YAYINLARI İLE AHMET HAMDİ TANPINAR EDEBİYAT OKULU İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

İstanbul İl Milli Eğitim Okuma Kültürü Programı kapsamında ilgili öğretmenlerin kişisel ve kültürel gelişimine katkı sağlamak amacıyla İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Dergâh Yayınları arasında 05/01/2016 tarihinde protokol imzalandı..
DERGÂH YAYINLARI İLE AHMET HAMDİ TANPINAR EDEBİYAT OKULU İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer Yıldız: ‘Ahmet Hamdi Tanpınar, Türk edebiyatının en önemli isimlerinden biri. Tanpınar ismiyle bir edebiyat okulunu faaliyete geçirmekten ve öğretmen arkadaşlarımın kişisel ve kültürel gelişimlerine destek olacağımızdan dolayı oldukça mutluyum.” Dedi.

Dergâh Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Asım O. Erverdi: Yayınevimizin maksadı edebiyatımızda ismi ve eserleriyle büyük yer kaplayan Tanpınar’ın öğretmenlerimiz tarafından daha fazla tanınmasını sağlamak, okuma kültürü ile değerler eğitimini birleştirmektir. Kültürümüzün ve edebiyatımızın başkenti İstanbul’da Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Tanpınar Edebiyat Okulu’na destek vermek bizim için hem görev, hem de büyük keyif. Yayınevimizin bu kıymetli çalışmaya dâhil olmasında emeği geçen başta Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer Yıldız ve emek veren arkadaşlara teşekkür ediyorum.”

Protokol kapsamında her dönem içinde 30 kişilik öğretmen grubuna akademisyen yazarlar tarafından Ahmet Hamdi Tanpınar’ın eserleri, edebi serüveni, edebi kişiliği, edebiyatımıza katkıları, kendinden sonra gelen edebiyatçıları etkilemesi, modern Türk edebiyatındaki sesi ile değerlerimizin doğru eşleştirilmesi üzerine 30 saatlik eğitim verilecektir.

Sertifikalı olarak düzenlenecek eğitim programında konu başlıkları şunlardır: “Ahmet Hamdi Tanpınar’ın Edebiyatımızdaki Yeri”, “Modern Türk Edebiyatı’nda Tanpınar’ın Açtığı Yol”, “Tanpınar ve Zaman Kavramı ”.

Yapılacak eğitimler Validebağ Korusu içindeki Abdulaziz Av Köşkü-Edebiyat Okulu’nda yapılacak; iaşe ibate giderleri ilgili sponsorlar tarafından karşılanacaktır.   

07-01-201607-01-2016

 

 

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.