İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DENİZLER YAŞASIN PROJESİ PROTOLOKÜ İMZALANDI

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Deniz Temiz Derneği/TURMEPA arasında Denizler Yaşasın projesi Protokolü İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünde imzalandı. İmza töreni, İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ’ın ve Deniz Temiz Derneği/TURMEPA Genel Müdürü Akşit ÖZKURAL’ın katılımıyla gerçekleşti. 
DENİZLER YAŞASIN PROJESİ PROTOLOKÜ İMZALANDI

Bireylerde çevre bilinci geliştirmeye katkı sağlamak, deniz ekosistemini korumak, bu konuda farkındalığı arttırmak ve çağdaş eğitime katkıda bulunmak amacıyla proje çerçevesinde 2015-2016 ve 2016-2017 öğretim yılında İstanbul genelinde, öğretmen ve öğrencilere "Denizler Yaşasın" kapsamında eğitim verilecek. Protokol ile, TURMEPA eğitimlerinin İstanbul genelindeki okullarda kullanılması ve Eğitici Eğitimleri verilerek tüm okullara ulaşılması sağlanacaktır.

İki kurum arasında 2013-2015 yıllarında imzalanan Mavi Kuşak Hareketi-İstanbul Boğazı Projesi Protokolü kapsamında, 27 ay boyunca İstanbul’da 17 İlçede (Ataşehir, Beykoz, Eyüp, Fatih, Kadıköy, Kâğıthane, Sarıyer, Ümraniye, Üsküdar, Adalar, Arnavutköy, Bağcılar, Beşiktaş, Beykoz, Büyükçekmece, Çekmeköy, Tuzla) 1000’e yakın öğretmene ve onların desteğiyle 50.000 öğrenciye ulaşılmıştır.

Denizler Yaşasın Projesi’nde deniz eğitim atölyesi, ekosistem bilinçlendirme, uygulamalı çevre deneyleri ve deniz ekosistemi hakkında bilgilendirme yapılacaktır. Proje sonunda öğrencilerin denizler ve deniz ekosistemi hakkında farkındalıklarının artması, deniz ve sahil çevresinde süregelen tahribat ve kirliliğe karşı bilinçlendirilmesi amaçlanmaktadır. Proje kapsamındaki bilgilendirme eğitimi ve atölye çalışmalarıyla 5000 öğrenciye ulaşılması hedeflenmektedir.

 11-01-201611-01-2016

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.