İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"CUMHURİYETİN 100. YILINDA ÖĞRETMENLERİN GÖZÜYLE TEKNOLOJİ VE EĞİTİM BÖLGESEL ÇALIŞTAYI"NIN AÇILIŞI ADİLE SULTAN KASRI ÖĞRETMENEVİ'NDE GERÇEKLEŞTİ

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığımızca düzenlenen "Cumhuriyetin 100. Yılında Öğretmenlerin Gözüyle Teknoloji ve Eğitim Bölgesel Çalıştayları"nın açılışı Adile Sultan Kasrı Öğretmenevi'nde gerçekleşti.


Program, Talim ve Terbiye Kurulu Üyesi Sayın Levent Yazıcı, İstanbul İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Sayın Murat Mücahit Yentür, birçok akademisyen ve öğretmenlerin katılımıyla gerçekleşti.

Ankara, Antalya, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir ve Samsun olmak üzere 7 ilimizde eş zamanlı olarak düzenlenen "Teknoloji ve Eğitim Bölgesel Çalıştayları" programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı, çalıştay tanıtım video gösterisinin sunumuyla devam etti.

 

"Eğitimde daha insani, daha medeni daha adil ve ilkesel bir duruş sergileme sorumluluğumuz bulunmaktadır"

Çalıştayda konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, eğitimdeki teknolojik gelişmeleri ve öğretmenlerin bu alandaki önemini vurguladı. Yentür, eğitimde teknoloji kullanımının, öğretmenler ve öğrenciler için yeni olanaklar sunduğunu belirtti.

Eğitim alanında yapay zekâ ve diğer teknolojik uygulamaların nasıl entegre edilebileceği konusunda fikir alışverişinde bulunulduğunu ifade eden Yentür, teknolojinin, eğitimde bireysel ve toplumsal gelişim için kritik bir araç olduğunu ve bu teknolojik dönüşümün, eğitimde inovasyon ve nitelikli dönüşümleri tetiklediğini dile getirdi.

Yentür, çalıştayın Cumhuriyetin 100. yılında eğitimde sürdürülebilir gelişimi teşvik etmeyi amaçladığını ve bu tür etkinliklerin, eğitimde kaliteyi artırmak ve Türkiye'nin eğitim sistemini küresel standartlarda rekabetçi hale getirmek için önemli olduğunu ifade etti.

Ayrıca eğitim ve teknoloji entegrasyonunu güçlendirerek, çocuklar ve gençler için daha parlak bir gelecek kurma azmi üzerinde duran İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür şunları kaydetti: "Dünyanın içinde bulunduğu bu kritik dönemde, eğitimde daha insani, daha medeni daha adil ve ilkesel bir duruş sergileme sorumluluğumuz bulunmaktadır. Eğitim sistemimizin çağın ve geleceğin becerileriyle millî ve manevi değerlerle donanmış bireyler yetiştirmesi, bu ilkesel duruşun temelini oluşturmaktadır."

 

"Yüzüncü yılın eğitimi taçlandırıcı etkisi, yeni vizyon ve stratejik planlar için yol gösterici olacak"

Çalıştayda konuşan Talim ve Terbiye Kurulu Üyesi Levent Yazıcı, eğitim vizyonunu ve stratejik planları vurgulayarak ve Bakanlığın yeni vizyonlarına dikkat çekerek, "Yüzüncü yılın eğitimi taçlandırıcı etkisi, yeni vizyon ve stratejik planlar için yol gösterici olacak" dedi.

Yazıcı, öğretmenlerin yol göstericiliğine vurgu yaparak, eğitimin her geçen gün ileriye gideceğini ve Bakanlığın bu vizyonu en iyi şekilde hayata geçireceğini ifade etti. Çalıştayın sonuçlarını ve çıkacak olan önerileri büyük bir önemle takip edeceklerini, bu sonuçların Bakanlık nezdinde üst düzey görevlilere ulaştırılacağını ve eğitimde sürdürülebilir gelişimi desteklemek adına önemli adımlar atacaklarını dile getirdi.

Yazıcı ayrıca, katılımcılardan düşüncelerini samimiyetle paylaşmalarını isteyerek, bu çalıştayın Türkiye'nin eğitim vizyonunu şekillendirmesinde kritik bir rol oynayacağını ve tüm katılımcıların bu süreçte aktif rol almasının önemini vurguladı.

Çalıştayın, bütün katılımcıları ve destek olan kuruluşları bir araya getirdiği bu platformda, gelecek adına umut verici ve yol gösterici sonuçlar elde etmeyi hedeflediğini belirten Yazıcı, organizasyonu düzenleyen ve ev sahipliği yapan tüm ekiplere teşekkürlerini iletti. Öğretmenevi personeli ve ARGE ekibine özel teşekkürlerini sunarak, katkı sağlayan herkese saygı ve sevgiyle teşekkür etti.

"Cumhuriyetin 100. Yılında Öğretmenlerin Gözüyle Teknoloji ve Eğitim Bölgesel Çalıştayları" programı, 'Öğretmenlerin Bakış Açısıyla Teknoloji Kullanımı, Teknolojinin Eğitim Ortamlarında Kullanımı, Teknolojinin Eğitim Süreçlerine Etkisi ve Yapay Zekâ İçerikli Uygulamaların Eğitimde Kullanılması' temalarında yapılan sunumlarla devam etti.

01-11-2023 01-11-202301-11-202301-11-202301-11-2023

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.