İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"CUMHURİYETİN 100. YILINDA BİLİM İNSANLARI" MİNYATÜR SERGİSİ AÇILDI

Kadıköy Bostancı Halk Eğitimi Merkezimiz tarafından hazırlanan "Cumhuriyetin 100. Yılında Bilim İnsanları" temalı minyatür sergisi, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz sergi salonunda açıldı. Serginin açılış konuşmasını İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür gerçekleştirdi.


Yentür, konuşmasına katılan kursiyerleri, usta öğreticileri ve öğretmenleri selamlayarak başladı. Ardından Filistin'in Gazze Şeridi'nde yaşanan saldırıları gündeme getirerek, şehit olanlara Allah'tan rahmet diledi ve bölgedeki zulmün bir an önce son bulmasını umut ettiğini belirtti.

Cumhuriyetimizin 100. yılında Türkiye'nin dünya genelinde mazlum ve mağdur olanlara yönelik önemli bir rol oynadığına dikkat çeken Yentür, sadece teknolojik ilerleme ve refah seviyesinin bir ülkeyi güçlü kılmadığını, adalet ve merhametin de bu gücün temel taşlarından olduğunu vurguladı.

Sanatın birleştirici gücüne değinen Yentür, çocukların ve gençlerin sanat, bilim ve kültürle buluşarak toplumsal duyarlılık kazanmasının önemini dile getirdi. Yentür, "İnsan sadece başkasının acısını hissettiğinde gerçekten insandır. Bu duyarlılık, insanı değerli kılar." dedi.

Kadıköy Bostancı Halk Eğitimi Merkezi'nin kısa zamanda hazırladığı bu serginin, merkezin ikinci büyük sergisi olduğunu belirten Yentür, serginin kalitesine ve emeğine dikkat çekti. Yentür, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin'in önceki sergiye olan ilgisini ve beğenisini de paylaştı. Bakanımız Yusuf Tekin'inin ilk sergiyi çok beğendiğinin altını çizen Yentür, 'Güçlü alt yapımız ve gelişmiş kapasitemizle bundan sonra yapılacak yetkin sergilerin bakanlık bünyesindeki salonlarda sergilenmesine yönelik bir girişimimiz oldu. İstanbul'da yapılan bu güzide eserleri tüm Türkiye'nin hizmetine sunarak, hem verilen emekleri taltif etmiş olacağız hem de bu sanat eserlerin daha çok insanın istifade etmesine vesile olacağız.' ifadelerini kullandı.

Yentür, Cumhuriyetin 100. yılında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarına rahmet dileyerek konuşmasını tamamladı ve katılımcılara teşekkür etti.

18-10-202318-10-202318-10-2023

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.