İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI ANISINA "100 YILLIK EMANET CUMHURİYET" TEMALI RESİM SERGİSİ AÇILDI

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına özel olarak düzenlenen etkinlikler kapsamında, "100 Yıllık Emanet Cumhuriyet" temalı resim sergisi İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz sergi salonunda sanatseverlerle buluştu. Serginin açılışına Valimiz Sayın Davut Gül ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Sayın Murat Mücahit Yentür katıldı.
CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI ANISINA

Sergi, Cumhuriyetimizin 100 yıllık tarihine ışık tutan, öğretmen ve öğrencilerimizin fırçasından çıkan eserlere ev sahipliği yapıyor. Cumhuriyetimizin kuruluşundan bugüne kadar olan süreçte yaşanan önemli olayları, dönüm noktalarını ve bu toprakların kahramanlarını yansıtan eserler yer alıyor.

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Mücahit Yentür, serginin açılışında yaptığı konuşmada, "Bugün, istiklâl ve istikbâl mücadelemizi zaferle taçlandırıldığımız, bağımsızlığımızı ve kararlılığımızı bütün dünyaya duyurduğumuz; Cumhuriyetimizin 100'üncü yılına yüksek bir şuurla ulaşmış bulunuyoruz. 29 Ekim'de Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde, karşılaştığımız sayısız zorluklara rağmen bağımsızlığımızı koruyarak kazandığımız bu kutlu zafer, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun mihenk taşıdır. Bizler, hep birlikte Cumhuriyetimizin temel değerleri etrafında bir araya gelerek, ülkemizi daha ileriye taşıyacak eğitim vizyonuyla genç nesillerimizi bilgiyle ve değerlerle donatarak yetiştirmeye kararlılıkla devam edeceğiz." dedi.

 

Serginin açılışında, İstanbul Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, hazırladıkları özel konserle katılımcılara unutulmaz anlar yaşattı. Öğrencilerin seslendirdiği Cumhuriyet marşları ve türkülerle duygu dolu anlar yaşandı.

 

"100 Yıllık Emanet Cumhuriyet" temalı resim sergisi, sanatseverlerin ziyaretine açık olup, Cumhuriyetimizin 100. yılını anlamlandıran bu özel eserleri görmek isteyen herkesi bekliyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

26-10-202326-10-202326-10-2023

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.