İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocukluktan Yetişkinliğe Krizlerimiz

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, Fenerbahçe Koleji ev sahipliğindeki 21. Rehberlik Sempozyumunun açılışında konuştu. 
Çocukluktan Yetişkinliğe Krizlerimiz

Türkiye Özel Okullar Derneği 21. Rehberlik Sempozyumu; Fenerbahçe Koleji ev sahipliğinde yapıldı. Katılımcı ve misafirleri, Fenerbahçe Koleji öğrencilerinden oluşan müzik grubu çaldığı şarkılarla karşılarken, etkinlik öncesinde kolej öğrencilerinin kulüp çalışmaları sergilendi.

Sempozyumda Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Turhan Şahin, Fenerbahçe Koleji Genel Müdürü Sayın Adnan Ersan, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı ve Türkiye Özel Okullar Derneği Başkanı  Sayın Nurullah Dal salondaki yerlerini alırken; çok sayıda öğretim görevlisi ve veli de dinleyici olarak katılım gösterdi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı kriz meselesine geniş ölçekten bakan sempozyumdaki açılış konuşmasında, kriz durumları için gerekli önlemleri alıp, krizlerin uyumlu baş etme yöntemleriyle atlatılmasında rehberliğin önemli olduğunu kaydetti. Hayatın bizi krizlerle teste tabi tuttuğunu ifade eden Yazıcı, her yıl düzenlenen sempozyumun rehberlik alanına sunduğu katkıların büyüklüğüne dikkat çekti. Yazıcı, 21. Rehberlik Sempozyumu´nun düzenlenmesinde emeği geçenlere, güzel ev sahipliği için Fenerbahçe Kolejinin değerli yöneticilere ve rehberlik birimine, görüşleriyle katkı sağlayan konuşmacılarımıza ve tüm öğretmenlerimize teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının ardından Prof. Dr. Binnur Yeşilyaprak “21. Yüzyılda Krizlerle Yaşamak” ve Klinik Psikolog Ceyda Dedeoğlu “Krizi Hazır Olan Yönetir”  başlıklı tebliğlerini sundular.  Eş zamanlı atölyelerin de yer aldığı sempozyumda “Çocukluktan Yetişkinliğe Krizlerimiz” teması ile kriz durumları ve bunlarla baş etme yöntemleri masaya yatırıldı. Sedef Özyiğit ile Dilek Ümran Arpacı “Okulun Vazgeçilmez Bileşeni: Çocuk Koruma” başlıklı birer konferans verdiler.

Türkiye´nin dört bir yanından gelen rehber öğretmenlerin gelişimini hedefleyen etkinliğe ilgi büyüktü.

03-03-201903-03-201903-03-201903-03-2019


Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.