İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇOCUKLARIN ŞEHRİ MİNOPOLİS İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Çocukların Şehri MİNOPOLİS İşbirliği Protokolü İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve KGA Eğitim Eğlence ve Turizm Ltd. Şti.(Minopolis) arasında imzalandı.
ÇOCUKLARIN ŞEHRİ MİNOPOLİS İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Çocukların Şehri MİNOPOLİS İşbirliği Protokolü İstanbul İl Milli Eğitim Müdürümüzün makamında İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ, KGA Eğitim Eğlence ve Turizm Ltd. Şti.(Minopolis) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür GÖZÜKARA’nın katılımıyla imzalandı. Protokol imza töreninde İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim Şube Müdürü Timur TUĞRAL, Minopolis Satış Müdürü Turhan DEMİRCAN, Minopolis Satış Yöneticisi Ögetay ÖZKAN, İl Milli Eğitim Arge Birimi üyeleri hazır bulundu.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile KGA Eğitim Eğlence ve Turizm LTD ŞTI.(Minopolis) arasındaki 06/01/2016 tarihinde imzalanan protokol kapsamında İstanbul’da 62 ilk ve ortaokulumuzda, her okuldan 40 öğrencimizin, 4 öğretmenimizin Çocukların Şehri Minopolis’ten ücretsiz olarak yararlanmalarını, ayrıca çocuklara yenilikçilik, kritik yapma, iletişim, güven, işbirliği, takım çalışması gibi birçok alanda beceri ve yetkinlik kazandırmayı amaçlamayan protokolde öğrencilerimiz meslekleri uygulayarak ve gözlemleyerek tanıma fırsatı bulacaklar. Marmara Forum içerisinde yer alan Minopolis şehrinde meslekleri eğlenirken uygulayan çocukların psikolojik, motivasyonel ve eğitimsel açıdan gelişimlerinin de arttırması ve ilerleyen yaşlarda seçmek istediği mesleği yakından görerek karar vermesi, aynı zamanda eğlenceli vakit geçirmeleri hedefleniyor.

Çocukların Şehri MİNOPOLİS İşbirliği Protokolünde konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ;

‘’Öncelikle eğitim öğretim yılı başında sosyal sorumluluk projesi kapsamında çocuklarımıza yapmış olduğu kırtasiye yardımları için proje paydaşımız Özgür GÖZÜKARA’ya onun nezdinde tüm çalışanlarına teşekkür ederim. Bu güzel başlangıç akabinde yine öğrencilerimize yönelik eğlenerek, yaparak, yaşayarak meslekleri tanıyacakları bu güzel tesisin kapılarını açan bir protokole imza atmaktan son derece mutluyuz. Sevdiğin işi yaparsan ömrün boyunca çalışmazsın diye bir söz vardır. İnsanın mesleğini sevmesi, o insanın yaşam kalitesini, hayata bakışını doğrudan etkileyen bir konudur. Gelişen Türkiye’mizin geleceğinde işini severek yapan bireylere ihtiyacımız var. Eğer bir insan mesleğini seviyorsa bataklıkları gül bahçesine, karanlıkları aydınlığa çevirebilir diye düşünüyorum.

Toplumumuzda birebir bizimde yaptığımız genel bir alışkanlık var. İlk defa tanıştığımız bir çocuğumuza sorduğumuz ilk soru ‘’Büyüyünce ne olacaksın?’’ Aslında bu soruyu sorarak küçük yaşta çocuğumuzu bize verdiği cevaptaki meslek ile sınırlandırmış oluyoruz. Çünkü bizim vereceğimiz bir olumlu dönüt çocuğumuzun kafasında evet demek ki bu meslek iyi ya da evet bu mesleği seçmem gerekiyor düşüncesini oluşturuyor. Ayrıca genel olarak çocuklarımıza yaptığımız yönlendirmeler toplumda konumunu, mesleğini sevmeyen bireyler yetişmesine veya saklı yeteneklerinin küllenmesine sebep olabiliyor. Çocuklarımıza meslek gruplarının hepsini tanıma, gözlemleme ve gözlemlediği mesleği deneyimleme imkanı sağlayan bu protokolün yararlı ve gerekli olduğunu düşünüyorum. Proje kapsamında Minopolisi ziyaret edecek çocuklarımıza, öğretmenlerimize, velilerimize şimdiden iyi eğlenceler diliyorum.

Çocukların Şehri MİNOPOLİS İşbirliği Protokolüyle çocuklarımıza bu imkanı sağlayan proje paydaşımız Özgür GÖZÜKARA beye onun nezdinde tüm çalışanlarına, Temel Eğitim Şube Müdürüm Timur TUĞRAL’a, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi üyesi arkadaşlara ve emeği geçecek herkese teşekkür ediyor, protokolümüzün çocuklarımıza, okullarımıza hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.

 

Çocukların Şehri MİNOPOLİS İşbirliği Protokolünde konuşan KGA Eğitim Eğlence ve Turizm Ltd. Şti.(Minopolis) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür GÖZÜKARA;

‘’Konuşmama başlarken öncelikle eğitim öğretim yılı başında sosyal sorumluluk projesi kapsamında yaptığımız küçük ama ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz için değerli olan yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmamıza vesile olduğunuz için İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ’a ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlara teşekkür ediyorum. ‘’Hayra vesile olan hayrı yapmış gibidir’’ diyor peygamber efendimiz. Bu yönüyle İl Milli Eğitim Müdürümüzün bu noktada hayırlı işlere vesile olduğuna birçok kez şahit olduk. Eğitim camiasının ülkenin geleceğini yetiştirmek gibi çok kutsal ve değerli bir misyonu olduğunu biliyoruz. Bu ülkenin bir bireyi olarak eğitime, öğrencilerimize yapılan yardımın, yatırımın aslında ülkenin geleceğine yapıldığını biliyor ve bu noktada üstümüze düşen vazifeyi yerine getirmeye gayret ediyoruz.

İl Milli Eğitim Müdürümüzün konuşmasında belirttiği gibi bazen olumlu gördüğümüz bir söz bir çocuğumuzun hayatını tamamen etkileyebiliyor. Bizim ideal meslek olarak görüp çocuğumuza örnek gösterdiğimiz meslek çocuğumuzda mevcut olan bir yeteneğin körelmesine, çocuğumuzun bu yeteneğinin gelişmesine engel olabiliyor. Buda çocuğumuzun hayatının tamamını etkileyebiliyor. İlgi neredeyse algı oradadır. Herkes sevdiği işi yaparsa mutlu bir toplum oluruz diye düşünüyorum. Çocukların Şehri MİNOPOLİS İşbirliği Protokolüyle çocuklarımıza meslekleri yakından tanıma, kendisinde mevcut olan bir yeteneği keşfetme veya yeteneğini geliştirme imkanı sağlayabiliriz.

Projemizin hazırlık sürecinde ve bundan sonrasında bizlerden desteğini esirgemeyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ’a, Temel Eğitim Şube Müdürümüz Timur TUĞRAL’a ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi üyesi arkadaşlara teşekkür ediyorum. Çocukların Şehri MİNOPOLİS İşbirliği Protokolümüzün çocuklarımıza, okullarımıza olumlu katkılar sağlamasını, hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.

06-01-201606-01-2016

 

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.