İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuklara Yer Aç ...

Hârezmî Eğitim Modeli, 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı çalışmalarına tüm paydaşlarıyla devam ediyor.
Çocuklara Yer Aç ...

Fatih Belediye Başkanı Hasan Suver, Fatih ilçesi Hârezmî Eğitim Modeli uygulama okullarından Ulubatlı Hasan İlkokulunu ziyaret ederek uygulamayla ilgili bilgiler aldı. Ziyarette İl Müdür Yardımcımız Murat Altınöz, Fatih ilçe Millî Eğitim Müdürümüz Mucip Kına, Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürümüz Hasan Gedik de bulundu. 

Bilindiği üzere Hârezmî Eğitim Modeli, çocukların teknolojiyi kullanarak nasıl üretebileceklerini keşfetmelerinin yanında; güvenli, etik ve ahlaki değerleri özümseyerek, bilimsel araştırma yöntemleri ile belirlediği süreci, öğretmenleri ile değerlendirip güncellemeyi hedefliyor. Başka bir ifadeyle öğrencilerin günlük, gerçek yaşam problemlerini tanımlayıp, çözmek üzere algoritma tasarlayan, adım adım bu sorunun nasıl çözüleceğini belirleyip programlamanın gücünden faydalanarak yenilikçi fikirler üretme sürecidir.

Hârezmî Eğitim Modelinin zemininde beş ana başlık mevcuttur. Bilgisayar bilimi öğretiminin Sosyal Bilim dalı ile bütünleştirilen, Bilgi İşlemsel Düşünme becerisinin hayata adapte edildiği, Programlama ve Öğretim araçlarının etkin kullanıldığı, disiplinlerarası yaklaşımı yeniden yorumlayarak farklı disiplinlerin eş değerde yer aldığı işbirliğini benimseyen, Robotik ve Oyun tasarımı ile eğlenerek üreten, kendini sürekli güncelleyen bir eğitim modelidir.

“Çocuklara yer aç; çünkü çocuklar oyuna aç” sloganıyla sorun ve çözümlerini ifade eden uygulama okulu öğrencilerimiz, güzel sunumları ile oyun alanlarının azlığı sorununa buldukları çözümleri Belediye Başkanımızla paylaştılar. Böylelikle öğrencilerimiz buldukları çözümü paydaşlarıyla istişare etme imkânı buldular. Hârezmî Eğitim Modelinin Türk Milli Eğitim Sistemine büyük katkılar sağladığı ifade eden Suver, öğrencilerimize gereken tüm desteği vereceklerini ifade etti.

09-01-201909-01-201909-01-201909-01-201909-01-201909-01-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.