İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuklara Hikâyeler Anlatmak Lâzım

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün Avrasya Kitap Festivali’ndeki standında öğrencilerimizle Mustafa Kutlu´nun Yıldız Tozu kitabı okundu.
Çocuklara Hikâyeler Anlatmak Lâzım

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün yürüttüğü İstanbul´u Okuyorum ve Kütüphanede Hayat Var Projeleri kapsamındaki çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Kitapların ve okuma zevkinin elçiliğini yapan etkinlikler masaldan şiire, öyküden denemeye uzanıyor. Bu çerçevede Avrasya Kitap Festivali’ndeki standımızda Fatih Muallim Naci İlkokulu 2/F sınıfından gelen öğrencilerimizle festivalin onur konuğu Mustafa Kutlu´nun Yıldız Tozu kitabını oluşturan “Yıldız Tozu” ve “Uç Selahattin Uç” hikâyeleri okundu.

Harika Bir Şey

Büyük bir coşkuyla ellerinde taşıdıkları minderleri ve kitaplarıyla festival ortamında ilk kez böyle bir etkinliğe katılan öğrencilerimizin gözleri ışıl ışıldı. Minderlerini diledikleri yere sererek oturdular, kitaplarını açtılar sınıf öğretmenleri hikâyeleri okudu, onlar keyifle ve takip ederek dinlediler. 

Öğrencilerimiz aile ilişkilerinin ve kardeşlik bağının önemini anlatan kitaba dair merak ettiklerini, akıllarına takılanları öğretmenlerine sordular, sorguladılar. Bu onların çehrelerinde metnin cisme büründüğünü görmekti aslında.

Yeryüzünün yıldızları olan çocuklarımıza pırıl pırıl hikâyeler armağan eden etkinlik sonunda birkaç kare toplu fotoğraf alındıktan sonra çocuklar, “Kitaplarda hayat var!” diyerek kitapların arasına dağıldılar.

01-03-201901-03-201901-03-201901-03-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.