İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuklar Sporla Geleceğine Koşuyor.

İstanbul Kalkınma Ajansının ´´2014 Yılı Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı´´ kapsamında yer alan, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz ile  İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığıyla güçlendirilen “Çocuklar Sporla Geleceğine Koşuyor” projesinin Eğitici Eğitim Semineri, Burhan Felek Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezinde yapıldı.
Çocuklar Sporla Geleceğine Koşuyor.

“Çocuklar Sporla Geleceğine Koşuyor” projesi Eğitici Eğitim Seminerine İstanbul Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İbrahim İlhami KOÇ, İstanbul İl Milli Eğitim Temel Eğitim Şube Müdürü Timur TUĞRAL, İstanbul Kalkınma Ajansı İzleme Uzmanı Gökhan ÇOBAN, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan AYDIN 39 ilçeyi temsil eden mihmandar öğretmenler katılırken, seminer bir dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Bu proje kapsamında amaçlanan genel bir spor kültürü oluşturarak spor alışkanlığını olabildiğince alt yaş gruplarına yayarak, çocuklarımızın sporla tanışması ve spora ulaşmaları için bir köprü kurulmasına yardımcı olmak.

Projede 1200 öğretmen aktif olarak görev yaparken, Spor ve Fiziki Etkinlikler dersi kapsamında haftada 1 saat projenin eğitimi gerçekleştirilecek. Eğitim modülünün içeriği Spor ve Fiziki Etkinlikler dersine bir temel teşkil edecek şekilde Milli Eğitim Müfredatı göz önünde bulundurularak oluşturuldu. Proje kapsamında öğrencilerin bilişsel, duyuşsal ve psikomotor gelişimlerine katkı sağlanması ile öğrencilere fiziksel etkinliklerin oyun ve spor yoluyla öğretilmesi amaçlanıyor.

Projenin açılış konuşmasında İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ şu ifadelere yer verdi:

Protokolun değerli üyeleri, geleceği tasarlayan güzel ülkemizin değerli mimarları fedakar öğretmen arkadaşlarım Çocuklar Sporla Geleceğine Koşuyor projesinin açılış toplantısına hoş geldiniz.

Geçen hafta 19. Milli Eğitim Şurasında ısrarla çocukların sporla ilgilenmesinin, hem yeteneklerini ortaya koyma noktasında hem de çocuklarımızı zararlı alışkanlıklardan uzak tutacağı düşüncesini kurullarda dile getirdik. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ülkemizin geleceği çocuklarımızı bir adım ileriye götürecek tüm projeler bizim için değerlidir, önemlidir. Çünkü biz eğitimciler bugünün çocuklarının yarının büyükleri olacağı bilinciyle hareket etmek zorundayız. Bunun için çocukların gelişiminde sporun önemini kavratmayı, spor alışkanlığını kalıcı hale getirmeyi ve bir spor kültürü oluşturmayı amaçlayan bu projenin ortağı ve paydaşı olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Öğretmenlik fedakarlık ister sözünü burada görebilirsiniz İstanbul’un tüm ilçelerinden buraya gelen öğretmen arkadaşlarım bunun en iyi örneği. Çocuklarımızın yeteneklerini fark etmesinde öğretmen bir kandildir, bir rehberdir. Bunun için gizli yetenekleri keşfedecek, olimpiyat şampiyonlarını, dünya şampiyonlarını, en önemlisi ülkesine sahip çıkacak toplumu yetiştirecek olan değerli öğretmenlerim projede göstereceğiniz gayret ve harcayacağınız emek için ülkem adına sizlere teşekkür ederim.   

 Saygıdeğer protokol, değerli öğretmen arkadaşlarım 2023 vizyonu doğrultusunda kurumlar arası duvarlar kaldırılarak yerine köprüler kurulması önemlidir. Biz bu proje ile bir köprü kurduğumuza inanıyoruz. Kurduğumuz bu köprüden çocuklarımız Sporla Geleceğine Koşacak, çocuklarımız kötü alışkanlıklardan uzaklaşacak, yine bu proje sayesinde çocuklarımız ailesine, çevresine, ülkesine yararlı bir genç olarak büyüyecek. 

Konuşmalarıma son verirken İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü ve çalışanlarına, Temel Eğitim Şube Müdürüm Timur TUĞRAL’a ve ekibine, ev sahipliği için Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sinan AYDIN’a, İstanbul’un 39 ilçesinden programa katılan öğretmenlerimize teşekkür ediyor, projenin İstanbulumuza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.