İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇOCUK VE GENÇLİK EDEBİYATI YAZARLARI BİRLİĞİ İLE EĞİTİM İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

‘Yazarlar Okullarda Projesi’ kapsamında uluslararası festivallere destek vermekte olan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, bu yıl da festivaller ve sempozyumlara destek vermeye devam etmektedir. 
ÇOCUK VE GENÇLİK EDEBİYATI YAZARLARI BİRLİĞİ İLE EĞİTİM İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

07.12.2015 tarihinde, Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Yazarları Birliği ile eğitim işbirliği protokolü imzalanarak Nisan 2016´da düzenlenecek ´Uluslararası Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Festivali´ için hazırlıklara başlanmıştır.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer Yıldız: ‘Bu tip festivaller Dünya üzerindeki tüm ülkeleri kültür ve edebiyat konusunda bir araya getirmektedir. İstanbul gibi seçkin bir şehirde seçkin konuklarımızla bir arada olmaktan şeref duyarız. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz için yeni ufuklar açan bu tür organizasyonlar önemlidir.´ dedi.

Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Yazarları Birliği Başkanı Bican Veysel Yıldız  ‘Biz bir sivil toplum kuruluşuyuz; okuma kültürü ile ilgili çalışmalar yaparak uluslararası camiada da hepimizin sesini duyurmak istiyoruz. Yazarlar Okullarda Projesi ile gerçekleştirilen bir çok faaliyete aktif olarak katıldık ve bundan sonra da her türlü etkinlikte yer almak arzusundayız.´ dedi. 

 Festivale; Almanya, Azerbaycan, Arnavutluk, Kırım, Bulgaristan, Bosna- Hersek, Kosova, İran, Nahcıvan, Tuva, Rusya, Makedonya, Moldova, Pakistan, Suriye, Özbekistan, Kazakistan, Doğu Türkistan, İngiltere  ve Türkiye’nin farklı illerinden katılımcılar davet edilmiştir. 100 civarında akademisyen ve yazar festivalde çeşitli yönleriyle çocuk ve gençlik edebiyatına dair etkinlikler yapacaklardır. 

08-12-201508-12-2015

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.