İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

CİSCO ve Ağ Yöneticileri Derneği ile birlikte Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü yapıldı.

Validebağ Öğretmenevinde CİSCO ve Ağ Yöneticileri Derneği ile birlikte Mesleki ve Teknik Eğitim İşbirliği Protokolü yapıldı.
CİSCO ve Ağ Yöneticileri Derneği ile birlikte Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü yapıldı.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Ağ Yöneticileri Derneği  bilişim sektöründeki ihtiyaçları karşılayacak beceri ve bilgiye sahip uzmanlar yetiştirmek hedefi ile işbirliği yapmaktadır. Bu kapsamda, imzalanan protokol ile Cisco Networking Academy programı üyesi okullardaki ağ uzmanı eğitimlerini dünya standartlarına taşıyacak faaliyetler düzenlenecektir.

İş birliği protokolü kapsamında değerlendirmelerini sunan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer Yıldız, “Türkiye’yi sanayileşme ve kalkınma seviyesinde Avrupa standartlarına taşımak amacıyla oluşturulan Vizyon 2023 hedeflerine ulaşabilmek için bütün kurumların el ele kalkınmaya yüzünü çevirmesi gerekiyor. Ekonomik büyümenin ve bayındırlığın devamı için sivil toplum kuruluşlarına ve biz eğitim karar vericilerine büyük sorumluluklar düşüyor. Eğitim sisteminin temel taşı olarak gördüğümüz öğrenci ve öğretmenlerin kişisel gelişimi için sanayi dünyasıyla ortak geliştirilen projeler çok önemlidir. Bugün sizlere Milli Eğitim Bakanlığı’nın da önemli önceliklerinden olan okul sanayi işbirliği uygulamalarına bir yenisinin eklendiğini duyurmaktan gurur duyuyorum. Ağ Yöneticileri Derneği’nin ön ayak olduğu bu yeni projemizle geleceğin bilişim bilirkişilerini yetiştireceğiz. Bu proje, öğretmen, öğrenci ve sanayiciyi, 2023 bilişim hedefleri doğrultusunda ortaya çıkan potansiyeli öz kaynaklarımızı kullanarak değerlendirmek için bir araya getiriyor. Gençlerin ve ailelerin en büyük kaygılarından biri iş bulmak, kayıtlı iş gücüne dahil olmak; velilerimizin de sahip çıkacağı bu projeyle artık belirlenen okullarımızda müfredatın yanı sıra gençlerimize ek bir altın bilezik daha kazandıracağız” dedi.    

 

       

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.