İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BÜYÜKYALI MESLEKİ ve TEKNİK ANADOLU LİSESİ İLK ÖĞRENCİLERİNİ BEKLİYOR

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve ÖZAK Global Holding arasında 2020 yılında imzalanan protokolle Özak Global Holding tarafından Büyükyalı projesi içerisinde inşa edilen "Büyükyalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi" 2022-2023 Yılı Eğitim Öğretim Yılı için başvuruları kabul edecek.
BÜYÜKYALI MESLEKİ ve TEKNİK ANADOLU LİSESİ İLK ÖĞRENCİLERİNİ BEKLİYOR

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınav sonuçlarının esas alınacağı "Büyükyalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi"nde "Proje Tabanlı Eğitim Sistemi" yaklaşımı benimsenecek. Hazırlık + 4 yıl olarak eğitim verilecek okulun hazırlık sınıfında, alanında uzman öğretmen kadrosuyla nitelikli İngilizce öğrenimine imkân sağlayacak. Öğrenciler "Akademik Paket" modeliyle kariyer planlamalarına yön verebilecek.

Öğrencilerin ezbere dayalı değil, proje yaparak bilişim teknolojileri ve makine tasarım teknolojisi alanlarında eğitim görecekleri lisede, öğrenciler ortak çalışma alanlarında, birbirlerini hatta kendi kendilerini gözlemleyerek ve keşfederek öğrenmeleri ve eğitim sürecini desteklemeleri hedefleniyor. Bu doğrultuda projenin omurgası olarak oluşturulan sirkülasyon alanları, grup çalışmalarına ve interaktif öğrenime olanak sağlayacak.

Geleneksel derslik, koridor döngüsünün aksine sirkülasyon alanlarında serbest zaman, ortak çalışma ve bireysel çalışma olanaklarına sahip olacak olan öğrenciler, ders dışında da okulda daha kaliteli zaman geçirecek.

Toplam 4 bin metrekare alan üzerinde 2 bin metrekaresi açık alan olarak tasarlanan ve tarihi bir mimariye sahip okulda 5'er tane tasarım alanı ve bilişim teknolojileri alanı dersliği, 4'er tane tasarım alanı ve bilişim teknolojileri alanı laboratuvar ve atölyesinin yanı sıra 4 adet de kültür laboratuvarı bulunuyor.

Ücretsiz yemek, laptop ve burs desteği

Tüm öğrencilere ücretsiz öğle yemeğinin yanı sıra ilk yıla özel kırtasiye desteği verilecek. Ayrıca Büyükyalı Mesleki ve Teknik AnadoluLisesi'ni tercih eden ve yüzdelik dilimi %0,01-%3 arasında olan öğrencilere burs, %0,01-%1'lik dilimde olan öğrencilere ise laptop verilecek.

Merkezi konumu ve başta Marmaray olmak üzere birçok ulaşım ağının kesişim noktasında olmasının yanı sıra, bilişim ve makine teknolojileri alanlarında ileri teknoloji ile donatılmış olan Büyükyalı MTAL, ayrıca İstanbul'un kültür sanat merkezi Fişekhane ile de iç içe. Dünya standartlarında bir eğitimle geleceğin mühendislerini yetiştirecek olan Büyükyalı MTAL'ne başvurular 20 Temmuz 2022'de sona erecek.

11-07-2022

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.