İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Buradayız, İstanbul’dayız, Hep Birlikteyiz

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk ve Valimiz Sayın Ali Yerlikaya, “24 Kasım Öğretmenler Günü” münasebetiyle öğretmenlerimiz ile bir araya geldiler.
Buradayız, İstanbul’dayız, Hep Birlikteyiz

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Vali Ali Yerlikaya’nın ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmaya Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcılarımız ve yaklaşık 600 öğretmen katıldı.

Davetli öğretmenlere hitaben bir konuşma yapan Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk; “Dert adamı gezdirir. Bütün Türkiye’yi geziyoruz. Benim derdimin çocuklar olduğunu biliyorsunuz değil mi? Öğretmen meslektaşlarıma hep diyorum; çocuklar size emanet. Benim burada olma arzum sizlere selam vermekti” diyerek başladı.

İstanbul Türkiye’nin Merkezi

Eğitimi dert edindiklerini ve 2023 Vizyonu doğrultusunda önemli işler başaracaklarını ifade eden Ziya Selçuk, “Buradayız, İstanbul’dayız. Tüm şehirlerdeyiz ve hep birlikteyiz. Sizin burada bulunuyor olmanız Sayın Valimizin bu toplantıyı tertip etmiş olması gerçekten güzel. Öğretmenlerimiz ne tür hizmetlerle karşılaşırsa karşılaşsınlar bazı imkânları oluşturabiliyoruz, bazılarını oluşturamıyoruz. Bu ülkede yaşayan bütün çocuklarımızın gelecek hayalleri için bir şeyler yapmak zorundayız. Ben bütün katkılarınız, emekleriniz ve döktüğünüz terler için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Eğitimde uygulama noktasında bir şeyler yapmak zorunda olduklarını vurgulayan Selçuk, “Vizyon 2023’le hep beraber inşallah eğitimi omuzlayacağız. Burası Türkiye’nin merkezi, kalbi, atardamarı… Eğer siz burada bir mesafe alırsanız bizim Ankara’dan yazı yazmamız, talimat vermemiz çok önemli değil. Sadece yazı yazmanın bir anlamı yok. Yazıyı biz sizin kalbinize yazmak istiyoruz.” dedi.  

Programda davetli öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmada Vali Ali Yerlikaya, “Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ordunun azmiyle, cesaretiyle, gayretiyle zaferler kazanılabilir... Ama oranın vatan olması ve ilelebet payitaht olması siz kıymetli irfan ordularına bağlıdır. ´Ey irfan ordusu, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.´ sözünün muhatabı ey yüce kandiller, gününüz kutlu olsun.” dedi.

Geleceğimiz Eğitimde

Vali Yerlikaya, “Sizlere ne kadar yürekten övünç dolu sözler söylesek azdır. Geleceğimiz, gözümüzün aydınlığı bu yavrular; onların ruhları, hayal dünyaları, her şeyi aslında sizin inancınız, sizin muallim olma, hoca olma, öğreten olma heyecanınız, gayretiniz ile şekillenir. Bizim medeniyetimiz; ya öğrenen, ya öğreten ol. Eğer her ikisinden biri olamıyorsan, bunun ikisini seven ol. Asla sonuncusu olmamayı öğütlüyor. Kendine emanet edilen öğrenciyi onun yetişeceği zamana en güzel şekilde hazırlama şuurunda görev yapıp bu görev azmiyle, övüncüyle evine dönen tüm öğretmenlerimizi yürekten selamlıyorum.” şeklinde konuştu.

Vali Yerlikaya, “Ziya Selçuk Bakanımız ve hocamızın cümlelerini hep tane tane okuyoruz. Hocamız ne diyor; ´Türkiye’de bizim öğrencilerimiz ders zili çaldığında, dersliğin kapısına koşma hızıyla, teneffüste çalan zilde ders kapısına koşma hızı arasında çok büyük fark vardır.´ diyor. Ama öğretmeni has olunca ders zili çaldığı zaman öyle bir koşuyor ki öğrenci; aradaki o sevgi tılsımını, heyecanını, hürmetini oluşturan öğretmenimiz, Ziya Hoca´mızın arzu ettiği, ülkemizin, bizim, yeni Türkiye’nin arzu ettiği öğretmen odur. Eğitim ordumuzun kıymetli neferleri öğretmenlerimizin bu onur günlerini can-ı gönülden kutluyorum.” dedi.

 Program, Vali Yerlikaya ve Hatice Nur Yerlikaya Hanımefendi’nin misafirlerini uğurlamalarıyla sona erdi. Gecenin sonunda davetlilere çam fidanı hediye edildi.

01-12-201801-12-201801-12-201801-12-201801-12-201801-12-201801-12-201801-12-201801-12-201801-12-2018

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.