İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BU YARIŞMADA HERKES KAZANACAK

İstanbul’daki imam hatip ortaokulu öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen İmam Hatip Okulları İslami İlimler Olimpiyatı protokolü (İLİMO) imzalandı.
BU YARIŞMADA HERKES KAZANACAK

İstanbul genelindeki imam hatip ortaokullarında öğrenim gören öğrencilerin genel kültür dersleri yanında imam hatip ortaokulu meslek derslerindeki başarısını da ölçmek amacıyla İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Gaziosmanpaşa Belediyesi ve Şefkat Okulları işbirliğinde düzenlenecek olan İLİMO / İmam Hatip Okulları İslami İlimler Olimpiyatı’nın protokolü, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ve Şefkat Okulları Mütevelli Heyeti Başkanı Meliha Yalçıntaş’ın katılımlarıyla 23 Aralık 2015 Çarşamba günü Gaziosmanpaşa Belediyesi Kültür Merkezi’nde imzalandı.

 

İLİMO projesiyle; imam hatip ortaokullarında meslek derslerine olan ilginin artırılması, öğrencilerin İslami ilimlerden karşılarına çıkabilecek konularda bilgi düzeyini ve hazırbulunuşluğunun geliştirilmesi, TEOG sınavlarının yanında İslami ilimlere de ilginin artırılması, imam hatip ortaokullarında okuyan öğrencilerin toplum içinde İslami konularda daha etkin bir bilgi birikimine sahip olmasına katkı sağlanması hedeflenmektedir.

İmam Hatip Okulları İslami İlimler Olimpiyatı yarışması, imam hatip ortaokulu 8. sınıf öğrencilerine Kur’an-ı Kerim, Arapça, Temel Dini Bilgiler, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Hz. Muhammed’in Hayatı derslerini içeren seksen sorulu test sınavı şeklinde gerçekleştirilecek olup birinci basamak sınavı, İstanbul genelindeki tüm imam hatip ortaokullarında aynı gün ve saatte yapılacaktır. Her okuldan birinci basamak sınavında ilk on sırayı alan öğrenciler ise tarihi daha sonra belirtilecek final sınavına katılmaya hak kazanacaktır. 

İmam Hatip Okulları İslami İlimler Olimpiyatı yarışmasında birinci olan öğrenci iki kişilik Umre ödülü, okulu beş bin TL, danışman öğretmen tam altın ile ödüllendirilirken; ikinci olan öğrenciye Iphone 6S Akıllı telefon, okuluna üç bin TL, danışman öğretmenine tam altın; üçüncü olan öğrenciye Samsung S6 Akıllı telefon, okuluna iki bin TL, danışman öğretmenine yarım altın; dördüncü olan öğrenciye Samsung A7 Akıllı telefon, okuluna bin TL, danışman öğretmenine çeyrek altın; beşinci olan öğrenciye Samsung E5 Akıllı telefon, okuluna beş yüz TL, danışman öğretmenine çeyrek altın ödül olarak verilecektir. Dereceye giren tüm öğrencilerin başarı sertifikası alacağı yarışmada yarışmaya katılan bütün öğrencilere de çeşitli ödüller verilecektir. 

11-01-201611-01-201611-01-201611-01-201611-01-2016

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.