İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bosna-Hersek Federasyonu Una Sana Kantonu Eğitim, Kültür ve Spor Bakanı’ndan Müdürümüz Yelkenci’ye Ziyaret

Bosna-Hersek Federasyonu Una Sana Kantonu Eğitim, Kültür ve Spor Bakanı’ndan Müdürümüz Yelkenci’ye Ziyaret

Bosna-Hersek Federasyonu Una Sana Kantonu Eğitim, Kültür ve Spor Bakanı Muhammed Ramic ve heyeti, İstanbul Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci’yi ziyaret etti.

Ziyarette; İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü ve Bosna-Hersek Federasyonu Una Sana Kantonu arasında eğitim alanında yapılabilecek işbirliği çalışmaları görüşüldü. Millî Eğitim Bakanlığının protokolü ve İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğünün kardeş okul projesiyle Türkçe, Bosna-Hersek’te seçmeli ders olarak okutulurken, İstanbul’da da Boşnakça seçmeli ders olarak okutuluyor. Tercihim Türkçe Projesi’nin bundan sonraki süreçlerde de geliştirilerek devam edilmesi üzerine konuşuldu.

Ocak 2018’de İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü’nden Bosna-Hersek Federasyonu Una Sana Kantonu’na  giden heyet bilişim alt yapısını inceleyerek bir rapor hazırladı. Hazırlanan rapor sonucunda İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü yazılım ekibi tarafından Una Sana Kantonu’na yapılan data toplama sistemi hakkında görüşüldü.

Ziyaretin sonunda İstanbul Millî Eğitim Müdürü Yelkenci ve Bosna-Hersek Federsayonu Una Sana Kantonu Eğitim, Kültür ve Spor Bakanı Ramic ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

16-04-201816-04-201816-04-2018

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.