İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bir Milyon Öğrenci Sinemada

Millî Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliğinin birlikte yürüttüğü “Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın” Projesinin ikinci yılı başladı.
Bir Milyon Öğrenci Sinemada

Millî Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği iş birliği ile Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı ortaokullarda eğitim görenbir milyon öğrencinin ücretsiz bir şekilde sinemayla tanıştırılması amacıyla hazırlanan proje devam ediyor. Sinemayla öğrencilerimizin kültürel yönden gelişimine katkı sağlamayı hedefleyen ve bu yıl ikinci kez “Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın” sloganı ile uygulanacak projenin açılışı, Beyoğlu Emek Sinemasında yapıldı.

 Programa,Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy, Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Mustafa Safran, Temel Eğitim Genel Müdürü Sayın Cem Gençoğlu, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Sayın Hayrettin Güngör, sanatçılar ve öğrenciler katıldı.

Kültür ve Sanatla Tanışma

Proje kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığının desteği ile bir milyon öğrencimiz bulundukları illerdeki sinema salonlarında ücretsiz film seyretme imkânı bulacak. Öğrencilerin sinema salonlarına ulaşımları ise Türkiye Belediyeler Birliği desteği ile belediyeler tarafından sağlanacak. Bu proje ile öğrencilerimizin erken yaşlardan itibaren kültür ve sanat hayatıyla tanışmaları, hayal perdesinin ayrıntılarını keşfetmeleri hedefleniyor.

Bu yıl ikincisi uygulanan proje ile İstanbul’un ilçelerinde öğrenim gören öğrenciler beyaz perdenin “büyülü” dünyası ile tanışıp, keyifli zaman geçirecekler. Projenin bu eğitim ve öğretim yılındaki açılışında İstanbul Beyoğlu Emek Sinemasında dört yüz öğrenci Bizim Köyün Şarkısı filmini izledi. Proje kapsamında öğrencilerAyla, Bizim Köyün Şarkısı, Doru, SonMektupveErtuğrul 1890 filmlerinden istediklerini seçerek izleyebilecek.

 

1 Ekim 2018’de başlayan proje 21 Aralık 2018’de sona erecek.

23-10-201823-10-201823-10-201823-10-201823-10-201823-10-2018

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.