İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bir Fidan Bin İstanbul

39 ilçemizdeki tüm resmî/özel okul ve kurumlarda eş zamanlı olarak fidan dikimi yapılacak.  
Bir Fidan Bin İstanbul

"Bir Fidan Bin İstanbul" etkinliği, toplumda ağaç ve orman konusunda duyarlılığı arttırmak, fidan dikme etkinliğine daha fazla öğrencinin katılımını sağlamak; öğrencilerde ağaç dikme, ormanı ve çevreyi koruma duygusunu hissettirmek için düzenleniyor.

Bir Duyarlılık Etkinliği

Ülkemizin yeşil dokusunun geliştirilmesine katkıda bulunmayı da hedefleyen  "Bir Fidan Bin İstanbul"etkinliği Çatalca'nın Çanakça Köyü'nde yapılacaktır.Ayrıca 39 ilçemizdeki tüm resmî/özel okul ve kurumlarda eş zamanlı olarak fidan dikilecek. "Bir Fidan Bin İstanbul" etkinliği, 11 Eylül 2019 Çarşamba günü saat 10.30'da başlayacak.

Ormanları korumak konusunda bilinçli bir toplum oluşturmanın birinci öncelikleri olduğunu ifade eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, "Geçtiğimiz aylarda meydana gelen yangınlar, hepimizin yüreğini yaktı. Buradan hareketle ormanlarımızın nasıl oluştuğuna dair bir farkındalık kazandırmak istedik, fidan dikme kampanyası başlatma kararı aldık. 'Ağaç yaşken eğilir!' atasözünden de anlaşılacağı gibi, yavrularımızı temelden bilinçlendirerek çevreye ve doğaya sahip çıkmalarına yardımcı olmaya çalışıyoruz. 39 ilçemizde, öğretmen ve öğrencilerimizle el ele, aynı anda binlerce fidanı toprakla buluşturmanın sevincini yaşayacağız. Aslında ülkemizin Çin ve Hindistan'dan sonra dünyada en fazla ağaçlandırma yapan üçüncü ülke olduğunu hatırlarsak bu konuda çok olumlu neticeler alçağımızı öngörebiliriz." ifadelerini kullandı.

Fidan Umuttur, Gelecektir!

Açılış, fidan dikimi, kumaşa el basma, fotoğraf çekimi ve tohumlu kalem dağıtımından oluşacak etkinliğe Çatalca ilçesinde öğrenim gören gönüllü 1.000 öğrencimiz veli izinleri alınmak kaydıyla katılacak. Öğrencilerimizin ulaşımları, 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu, 4925 Sayılı Karayolu Taşıma Kanunu, Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği'nin "Geziler" bölümü 10. maddesinde yer alan hükümler ve diğer ilgili yönetmelikler doğrultusunda uygun araçlarla sağlanacak. Öğrencilerin ulaşımları, yukarıdaki hükümler doğrultusunda İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından organize edilecek. 

Etkinlik alanında, öğrencilere refakat edecek öğretmenler ve okul idarecileri İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünce Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği hükümlerine göre görevlendirilecek. Etkinlik için alanın düzenlenmesi, fidanların temini, programın hazırlanması tüm güvenlik ve sağlık tedbirlerinin alınması gibi iş ve işlemler İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüzce yapılacak.

.10-09-201910-09-201910-09-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.