İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Beykoz İsmail Özseçkin Ortaokulundan Müdürümüz Yelkenci’ye Ziyaret

Beykoz İsmail Özseçkin Ortaokulundan Müdürümüz Yelkenci’ye Ziyaret

Beykoz İsmail Özseçkin Ortaokulu Müdürü Ahmet Filiz, Rehberlik Öğretmeni Mustafa Kalender, Bilişim Teknolojileri Öğretmeni ve “Okumak Yaşamaktır Projesi” Okul Sorumlusu Özlem Halime Çiçek ve projeye katılan 14 öğrenci, İstanbul Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci’yi ziyaret etti.

Ziyarette; Beykoz İsmail Özseçkin Ortaokulu öğrencileri, İstanbul Millî Eğitim Müdürü Yelkenci’ye “Okumak Yaşamaktır Projesi” kapsamında yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Yelkenci, projeye katılan öğrencilere başarılar diledi.

Etwining kapsamında Fransa ve Rize Çayeli İshakoğlu İlkokulu’nun ortaklığı ile başlayan “Okumak Yaşamaktır Projesi”  81 ilde 1 temsilci okul ile uygulanıyor ve  projeye Ukranya, Azerbaycan, Romanya, Portekiz, Polonya, Litvanya, İtalya ve Fransa ülkeleri de katılıyor.  İstanbul’da ise Beykoz İsmail Özseçkin Ortaokulu ve Beykoz Çavuşbaşı Ahmet Akça Ortaokulu projeye katılıyor.

Okuma sevgisi ile kültürel mekânları birleştirmeyi amaçlayan “Okumak Yaşamaktır Projesi” kapsamında 6-11 yaş arası öğrenciler, belirlenen 100 temel eser arasından seçilen ez az 4, en fazla 6 kitabı iki buçuk ay içerisinde okuyacak. Her ildeki temsilci öğrenciler 2 farklı tarihi mekânda okuma etkinliği gerçekleştirerek, bu etkinliğin fotoğraflarını çekecekler. Bu etkinlik kapsamında 81 ilde çekilen fotoğraflarla 28 Mayıs’ta her il kendi fotoğraf sergisini açacak. Proje kapsamında her il ve okul kendisi için bir slogan belirledi. Beykoz İsmail Özseçkin Ortaokulunun sloganı ise “ Okumak aydınlığa açılan kapının anahtarıdır.”

13-04-201813-04-201813-04-201816-04-201813-04-2018

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.