İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"BEN OKUYORUM, İSTANBUL OKUYOR" PROJESİ İLE OKULLARIMIZ KİTAPLARLA BULUŞUYOR

Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında İstanbul Valiliğimiz, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız, TÜBİTAK ve İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün iş birliği ile İstanbul'daki okullarımızın kütüphaneleri TÜBİTAK popüler bilim yayınları ile buluşturuluyor.


"Ben Okuyorum, İstanbul Okuyor" projesi kapsamında "TÜBİTAK Popüler Bilim Yayınları ile Buluşturma ve Küçükçekmece Bilim Merkezi Protokolü İmza Töreni", Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mehmet Fatih Kacır, İstanbul Valimiz Sn. Davut Gül,  İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal'ın katılımlarıyla PAGEV Plastik Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirildi.

"Protokolünü imzaladığımız bilim merkezimizde çok sayıda eğitimimiz olacak"

İstanbul'da 39 ilçeye TÜBİTAK kitaplığı kurulacağını dile getiren Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Kacır, "Projemizin başta TEKNOFEST kuşağı olmak üzere tüm İstanbul'umuza hayırlı olmasını diliyorum. Her alanda bugünü değil, milletimizin yarınını da düşünüyoruz. Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye Yüzyılı'nı hep birlikte inşa ediyoruz. Ülkemizi, küresel bir üretim üssü haline getiriyoruz. Gençlerimizin bilim ve teknoloji alanında çalışmalar yapacağı alanlar sağlıyoruz. Bugün, imza törenini gerçekleştireceğimiz bilim merkezimizde 5 atölyemiz ve pek çok sürükleyici eğitimimiz olacak. Toplumla bilimi, bilim ve toplumumuzu buluşturacağız. Bilim ve Teknoloji Merkezimiz, İstanbul'umuza hayırlı ve uğurlu olsun. Organizasyonda emeği geçen başta Sayın Valimize teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

"Üç ay içerisinde 6 milyon 500 bin kitap okullarımıza verilecek"

Protokolde konuşan Valimiz Gül, "Bugün, tarihi bir güne şahitlik ediyoruz. Cumhuriyetimizin yüzyılını geride bıraktık. İkinci yüzyılın, Türkiye Yüzyılı olması için büyük hedeflerimiz var. Bunu sizlerle birlikte başaracağız. En büyük zenginliğimiz, beşeri kaynağımız. Çocuklarımızın iyi yetişmesi lazım. Şu an İstanbul'umuzdaki bütün okullarımızdaki kitap sayımız 6 milyon 500 bin. Üç ay içerisinde Cumhuriyet tarihindeki kitap sayısı kadar yani 6 milyon 500 bin kitabı okullarımızın tamamına dağıtmış olacağız." dedi.

"İstanbul, bir bilim şehri olacak"

İstanbul'un bir bilim şehri olmasını istediklerini ve bu nedenle projenin TÜBİTAK ile yapıldığını belirten Valimiz Gül, "İstanbul'un bir bilim şehri olmasını istiyoruz. 500 bin kitabımızı aldık, 6 milyon kitabı da üç ay içerisinde okullarımıza teslim etmiş olacağız. Bütün ilçelerde bilim merkezimiz olacak, ilkinin protokolünü bugün yapacağız. Desteklerinden dolayı Sayın Bakanımıza, TÜBİTAK Başkanımıza, protokolümüze destek veren tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum, projenin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum." ifadelerinde bulundu.

Program, Valimiz Davut Gül ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Mandal tarafından protokollerin imzalanması, plaket takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

27-12-202327-12-202327-12-2023

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.