İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BASIN AÇIKLAMASI

22.09.2022
BASIN AÇIKLAMASI

Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre Halkalı Güneş Ortaokulunda 19 Eylül 2022 tarihinde öğle arasında 7. Sınıf Öğrencisi S. G.'nin 8. Sınıfta okuyan bir öğrenci ile tartışma yaşadığı, tartışmaya şahit olan bir başka öğrencinin araya girerek tartışmayı önlediği ve olaydan yaklaşık 20 dakika sonra saat 12.38'de öğrencimiz S. G.'nin okulun ön bahçesinde bayıldığı ifade edilmiştir.

Durumu fark eden nöbetçi öğretmen tarafından ilk müdahale bulunularak ambulans çağrılmıştır. Bu esnada öğrencimizin nabzı atmadığı anlaşılmış ve ilk yardım eğitimi alan okul personelince kalp masajı ve suni teneffüs uygulanmıştır.  12.54'de ambulans okula gelmiş, sağlık görevlilerince ilk müdahale yapılarak öğrencimiz okula en yakın özel bir hastanenin acil servisine kaldırılmıştır. Tüm müdahalelere rağmen öğrencimiz malesef vefat etmiştir.

Okul yönetimi tarafından kamera kayıtları kolluk kuvvetlerine teslim edilmiş olup adli süreç başlatılmıştır.

Konu hakkında Müdürlüğümüzce de eğitim müfettişi görevlendirilerek gerekli inceleme /soruşturma işlemine başlanmıştır.

Kıymetli öğrencimize Yüce Allah'tan rahmet, başta ailesi olmak üzere arkadaşlarına ve öğretmenlerine sabır ve başsağlığı diliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.