İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAKANIMIZ TEKİN, GÜNGÖREN ERHAN DEDEOĞLU ANADOLU LİSESİNİN AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

Güngören Erhan Dedeoğlu Anadolu Lisesinin açılış töreni, Millî Eğitim Bakanımız Yusuf Tekin'in teşrifleriyle gerçekleşti.
BAKANIMIZ TEKİN, GÜNGÖREN ERHAN DEDEOĞLU ANADOLU LİSESİNİN AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

Okul girişinde öğrenciler tarafından çiçekle karşılanan Bakanımız Tekin, törende yaptığı konuşmada hayırsever kimliğiyle tanıdıkları Erhan Dedeoğlu'nu temsilen ailesi ve yakınlarına teşekkür etti.

 

Eğitim öğretimde hayırseverlerin verdiği desteklerin önemine vurgu yapan Tekin, "Sadece 2023 yılının Haziran ayından itibaren 3 binin üzerinde derslik protokolü yaptık. Bunlar, inşallah, önümüzdeki eğitim öğretim yılında hayata geçmiş olacak. Bu işlere gerçekten gönül vermiş bir milletiz. Önemini kavramış bir milletiz. Bu anlamda milletimize tekrar huzurlarınızda teşekkür ediyorum." diye konuştu.

 

Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir'e de teşekkür eden Bakanımız Tekin, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"Devlet okul yapmak istediği zaman önümüze çıkan en ciddi problemlerden biri, okul yapacak arazi temini konusudur. Yatırım bütçesine koyduğumuz, nakdini ayırdığımız, üç beş yıl beklediği hâlde yer bulunamadığı, arazi oluşturulamadığı için, Türkiye genelinde iptal etmek zorunda olduğumuz çok sayıda yatırımımız var. Bu anlamda belediye başkanlarımızın bizimle hareket etmesi, bize destek olmasını gerçekten önemsiyorum. Eğer belediye başkanlarımız bize arazi temini konusunda yardımcı olmazsa bu okul inşaatlarını hayırseverimiz de yapamazdı. Devlet olarak biz de yapamazdık."

 

Tekin, öğretmenlere de teşekkür ederek, "Erhan amca gibi kişilere hayır duası edecek nesilleri sizler yetiştireceksiniz. İnşallah, hep beraber bu süreci yürüteceğiz." ifadesini kullandı.

 

Konuşmasının ardından okulun açılış kurdelesini protokol üyeleri, öğrenciler ve öğretmenlerle kesen Tekin, daha sonra birlikte fotoğraf çektirdi.

23-02-202423-02-202423-02-2024

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.