İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAKANIMIZ TEKİN, DEMİRÖREN MEDYA VE TEKNOLOJİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNİ ZİYARET ETTİ

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, Demirören Medya ve Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldiler.
BAKANIMIZ TEKİN, DEMİRÖREN MEDYA VE TEKNOLOJİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNİ ZİYARET ETTİ

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, İstanbul'daki programı kapsamında Demirören Medya ve Teknoloji MTAL'i ziyaret etti. 

Öğrencilerle bir söyleşi yapan Bakanımız Tekin; sınıfları, stüdyoları ve laboratuvarları gezdi. Öğrencilerin çalışmaları hakkında bilgi alan Tekin, gençlerle masa tenisi de oynadı.

Bakanımız Tekin ziyareti sonrasında yaptığı açıklamada, "2014 yılında hayata geçirdiğimiz tematik meslek liseleri kapsamında hayatına devam eden bir liseyi ziyaret ettik. Ben çok mutlu oldum. Mutluluk sebeplerimden biri çocukların heyecanları, böyle bir lisede okudukları için çok mutlular. Türkiye'nin değişik illerinden gelmişler ve belli bir meslek tecrübesi kazanmak istiyorlar. Çok farklı sosyo ekonomik yapılardan çocuklar... Hepsi iyi bir iletişimci olmak için burada eğitim alma heyecanını yaşıyorlar. Başka bir konuda daha mutlu oldum. Demirören grubu bu meslek lisesine sahip çıkıyor. Meltem Hanım başta olmak üzere, o da bizim açımızdan önemli çünkü bu tür mesleki eğitim veren yerlerin devamını sağlayabilecek bir destek mekanizması olmadığı zaman biraz yetim kalıyorlar. Dolayısıyla onlara da teşekkür ediyorum sürece sahip çıkıyorlar" dedi. 

Tekin, "Biz bakanlık olarak mesleki ve teknik eğitimi 2014 yılından itibaren, devrim niteliğinde adımlar atarak geliştirmek arzusundayız. Bunu yaparken de sektörle bağlantılı olarak, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda, onlara nitelikli eleman yetiştirmek üzere mesleki ve teknik eğitimimizdeki eğitim kurumlarımızı revize etmek istiyoruz. Farklı projeler uygulayan ilin, bölgenin ihtiyaçlarına göre farklı programlar uygulayan tematik, proje okul niteliğindeki meslek liselerinin sayısını artırmak istiyoruz. Bu kapsamda şu anda mesleki teknik eğitim genel müdürlüğümüz Anadolu'nun bütün illerini dolaşıyorlar. Ticaret odaları, sanayi odaları, ildeki bu anlamda üretim yapan önemli işletmeler, hepsiyle iletişim halindeyiz. Hangi ilde, hangi türden bir nitelikli iş gücüne ihtiyaç duyuluyorsa, onu yetiştirmek için çaba sarf ediyoruz. Bu hafta Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcımız Cevdet Yılmaz'ın başkanlığında yapılan Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nda da bu kapsamda bir sunum yaptık. Biz mesleki eğitimi bu anlamda revize edecek ve sektörün ihtiyaçlarını, Türkiye'deki bu anlamda nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılayabilecek bir program hayata geçirmek istiyoruz. Bugün de burada bunun güzel örneklerinden bir tanesini gördük" diye konuştu.

01-12-202301-12-202301-12-2023

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.