İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAKANIMIZ TEKİN, BEYOĞLU HASKÖY/KALAYCIBAHÇE'DE YAPILACAK 24 DERSLİKLİ ORTAOKULUN TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDI

Beyoğlu ilçemizdeki Hasköy/Kalaycıbahçe 24 Derslikli Ortaokul İnşası Temel Atma Töreni Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin'in teşrifleriyle gerçekleşti.
BAKANIMIZ TEKİN, BEYOĞLU HASKÖY/KALAYCIBAHÇE'DE YAPILACAK 24 DERSLİKLİ ORTAOKULUN TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDI

Bakanımız Tekin, Beyoğlu'nda bağışçıların desteğiyle yapılacak Hasköy/Kalaycıbahçe 24 Derslikli Ortaokulu Temel Atma Töreni'ndeki konuşmasında, Türkiye Yüzyılı'nı inşa edecek çocuklar yetiştirme idealini hayata geçirebilmek için Millî Eğitim Bakanlığının yoğun bir çaba gösterdiğini kaydetti.

"2002 yılından bugüne okul sayısını iki katına çıkarttık"

Eğitimde fiziki altyapı eksikliğinin giderilmesinin önceliklerinden olduğunu kaydeden Bakanımız Tekin, Türkiye'nin hemen hemen tamamında 2002 yılındaki okul sayısının iki kata kadar çıktığını dile getirdi.

Tekin, Beyoğlu ilçesinde 2002 ile bugünün öğrenci sayısının aynı olmasına rağmen okul, derslik ve öğretmen sayısının ikiye katlandığını belirterek, "Bunun anlamı şu: Dersliklerdeki, sınıflardaki öğrenci sayısı, öğretmen başına düşen öğrenci sayısı en az yarı yarıya azalmış durumda ama eğitimin niteliğinin daha da artırılması için ihtiyaç duyduğumuz altyapı bitmiyor, devam ediyor. Biz de sürekli kendimizi bu alanda revize ediyoruz." dedi.

Tekin, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız'a kendilerine sürekli destek olduğu için teşekkür ederek, "Biz böyle belediye başkanlarıyla beraber Türkiye Yüzyılı'nı inşa etmiş olacağız." dedi.

Başkan Yıldız'ın öncülüğünde hayırseverlerin bir okul daha yapması ricasında bulunan Tekin, okulda öğrenciler için kapalı spor salonu da olmasını istedi.

Törene Bakanımız Tekin'in yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Mücahit Yentür, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, bağışçılar, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Konuşmaların ardından Bakanımız Tekin, İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Mücahit Yentür, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, öğrenciler ve bağışçıların butona basmasıyla okulun temeli atıldı.

20-03-202420-03-202420-03-2024

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.