İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi Robotik Takımları Dr.Muammer YILDIZ´I ziyaret etti.

Bahçeşehir Fen ve Teknolojisi Lisesi ve Bahçeşehir Anadolu Lisesi’nin dört robotik takımının temsilcileri 27.11.2014 Perşembe günü FIRST® LEGO® League Robotik turnuvasının 2014 FLL WORLD Class “Senin Dünyan, Senin Sınıfın” teması için geliştirmekte oldukları eğitim projelerini paylaşmak amacıyla Dr. Muammer Yıldız’ı makamında ziyaret etti.  
Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi Robotik Takımları Dr.Muammer YILDIZ´I ziyaret etti.

Bahçeşehir Fen ve Teknolojisi Lisesi STEM  (Science, Technology, Engineering, Mathematics) çalışmalarına ağırlık veren bir eğitim sistemi uygulamaktadır. Bu kapsamda Bahçeşehir Fen ve Teknolojisi Lisesi öğrencileri fen ve sosyal bilimler projeleri üretmektedir.  Patentlerini de aldıkları bu projeleri destekleyici robotlar geliştirmekte, ülkemizde ve dünyada düzenlenen en prestijli robotik turnuvalarına katılmaktadırlar. Bu yıl da robotik turnuvaları için tüm dünyadan 80 ülkeden 265,000 çocuk ile birlikte yine projeler ve robotlar üretecekler.

Dört robotik takımının temsilcileri FIRST® LEGO® League Robotik turnuvasının 2014 FLL WORLD Class “Senin Dünyan, Senin Sınıfın” teması için geliştirmekte oldukları eğitim projelerini İl Müdürümüz Dr. Muammer Yıldız’la paylaşarak  görüşlerini aldılar.  

Robotik turnuvalarında geliştirdikleri projeler ve robotlar ile Dünya Şampiyonluğu, Avrupa Şampiyonluğu, Robot Performans Birincilikleri ve Proje kupalarını alarak ülkemizin adını birçok kere duyuran robotik takımları bu ziyaretten edindikleri bilgilerle projelerini geliştirmeye devam edecekler.

Türkiye´nin adını uluslarası sahada duyurabilmek için Amerika’da, FRC(FIRST Robotics Competition) adlı yarışmasında ülkemizi başarı ile temsil eden Integra takımı da Dr. Muammer Yıldız ile geliştirdikleri robotlarının videolarını paylaşarak bu yılki çalışmaları için görüşlerini ve desteğini aldılar.

Ziyaret İl Milli Eğitim Müdürümüz  Dr. Muammer Yıldız’ın, Öğrencilerimizin fikirlerini dinleyerek yapıcı değerlendirmelerde  bulunması ve  hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile sona erdi. 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.