İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AYŞE NEZAHAT KURUKAHVECİ İLKOKULU´´ AÇILDI.

İlimiz Çekmeköy İlçesinde ‘’Ayşe Nezahat Kurukahveci İlkokulu’’açılış töreni  İl Müdürümüz Dr.Muammer YILDIZ’ın katılımlarıyla gerçekleşti.    
AYŞE NEZAHAT KURUKAHVECİ İLKOKULU´´ AÇILDI.

İlimiz Çekmeköy İlçesi,Çamlık Mahallesinde Bağışçımız Mehmet KURUKAHVECİ ile İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında yapılan 01.04.2012 tarihli protokole istinaden yapılan ’Ayşe Nezahat Kurukahveci İlkokulu’’ 17 derslik sayısı ile 1306 tane öğrencimize eğitim öğretim hizmeti vermektedir.

Açılış törenine  İstanbul Vali Yardımcımız Yusuf Ziya KARACAEV, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr.Muammer YILDIZ, Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet POYRAZ,TBMM’de grubu bulunan siyasi parti temsilcileri,Çekmeköy Milli Eğitim Müdürü Ahmet AKTAŞ,Bağışçı Mehmet KURUKAHVECİ ve eşi Hatice KURUKAHVECİ ,Çekmeköy Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ,Öğretmenler,Öğrenciler ve veliler katıldı.

Açılış töreni Çekmeköy ‘’Öğretmen Melahat Hüdai Gürbüz’’ İlkokulu halk oyunları ekibi Aydın yöresi oyunları gösterisiyle başladı.

Açılışta konuşan Okul müdürü Hasan Özer “Okulumuz bağışçısı Sayın Mehmet Kurukahveci ve eşi Hatice Kurukahveci’ye Çekmeköy Eğitim Vadisine merhum annelerinin adının yaşatılacağı nezih eğitim kurumunu kazandırdıkları için minnet ve şükranlarımı sunuyorum ”dedi.

Annesi adına Ayşe Nezahat Kurukahveci İlkokulu’nu yaptıran Mehmet KURUKAHVECİ; “Annem Nezahat KURUKAHVECİ’NİN arzusu doğrultusunda yapmış olduğum ilkokul,bugün burada birlikte olmamıza vesile oldu.Teşrifleriniz için çok teşekkür ederim.Bu Gün burada eğitim gören 1306 öğrencimizin ileride ülkemize hizmetleriyle değer katacak bireyler olmasını dilerim”,dedi

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet POYRAZ ;”Çekmeköy Eğitim ve Kültür Vadimize Ayşe Nezahat Kurukahveci İlkokulu eklenmiş oldu.Bağışçımız ve emeği geçenlerden Allah Razı Olsun” dedi.

İstanbul Milli Eğitim Müdürümüz Dr.Muammer YILDIZ,öğretmenlerle kısa bir toplantının ardından konuşmasında “Eğitime yapılan yardımların çok kıymetli olduğunu söyledi.Bağışçı Kurukahveci ailesine teşekkürlerini sundu”

Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ “Bir genci bile israf edecek lüksümüz yok.Bende Çekmeköy Eğitim Vadisine böyle nezih bir eğitim kurumu kazandırdığınız için Mehmet KURUKAHVECİ ve Eşi Hatice KURUKAHVECİ’YE sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.Allah Razı olsun”dedi.

İstanbul Vali Yardımcısı Yusuf Ziya KARAEV; ilimize kazandırdıkları eğitim kurumu için Kurukahveci ailesine teşekkür etti. Böyle bir eğitim kurumunu çocuklarımızın geleceğine yapılmış bir yatırım olarak gördüğünü ve önemsediğini söyledi. Günün anısına KURUKAHVECİ Ailesine Plaket ve Çiçek takdim edilerek hatıra fotoğrafı çekildi.

Açılış töreninin ardından ‘’Çekmeköy 5.Okul Öncesi Eğitim Şenliği’’ açılış törenine katılan İl Müdürümüz Dr.Muammer YILDIZ yapılan etkinlikleri gezerek hatıra fotoğrafı çektirdi.

 Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.